Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BridgeCamp Poznań - spotkanie sektora pozarządowego i branży internetowej

0
Podziel się

16 kwietnia 2009 o 13.00 w Starym Browarze w Poznaniu odbędzie się pierwszy w Polsce BridgeCamp – spotkanie pomostowe dla ludzi organizacji pozarządowych i ludzi branży internetowej.

bEhIYUUl

16 kwietnia 2009 o 13.00 w Starym Browarze w Poznaniu odbędzie się pierwszy w Polsce BridgeCamp - spotkanie pomostowe dla ludzi organizacji pozarządowych i ludzi branży internetowej.

BridgeCamp ma na celu przełamanie trudności we wzajemnych relacjach obu branż. BridgeCamp będzie miał formułę otwartego i nieformalnego spotkania, sprzyjającą swobodnej wymianie myśli. Podczas prezentacji przedstawicie sektora NGO będą mieli okazję posłuchać o najnowszych technologiach, przydatnych dla ich działalności i przekonać się, że ich użycie nie jest trudne. Z kolei przedstawiciele branży internetowej] będą mieli szansę dowiedzieć się więcej o sektorze pozarządowym i korzyściach płynących ze współpracy z nim.

Tematyka prezentacji obejmować będzie różne zagadnienia - od możliwości wykorzystania bloga, kanałów RSS, crowd-fundingu, crowd-sourcingu w organizacjach pozarządowych, po omówienie specyfiki sektora NGO oraz modelowych przykładów wykorzystania nowych technologii w organizacjach. Gość specjalny opowie o swoich doświadczeniach w koordynowaniu europejskim projektem mającym na celu zbliżenie obu branż.

bEhIYUUn

Podobne imprezy cyklicznie odbywają się już w Europie m.in. w Wielkiej Brytanii, Ukrainie, Łotwie. Ich owocem jest wiele ciekawych, wspólnie zrealizowanych projektów.

BridgeCamp poprzedzają pierwsze w Polsce badania ankietowe znajomości i wykorzystania narzędzi internetowych przez organizacje pozarządowe. Raport zostanie przedstawiony w trakcie spotkania.

Organizatorzy to Fundacja Polak 2.0, portal Ecoosystem.com, Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich, Stowarzyszenie 61 oraz Fundacja Innowacyjnych Przedsięwzięć Społecznych.

Wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej informacji: www.bridgecamp.pl.

bEhIYUUO
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)