Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
18.11.2010 12:27

Case study: 150 tysięcy Szlachetnych darczyńców

Szlachetna Paczka to coroczna akcja świąteczna, która wspiera ubogie rodziny. W tym roku paczki dostać może aż osiem tysięcy rodzin. Kampania Paczki zdobyła również nagrodę Mixx Awards 2010.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szlachetna Paczka to coroczna akcja świąteczna, która wspiera ubogie rodziny. W tym roku paczki dostać może aż osiem tysięcy rodzin. Kampania Paczki zdobyła również nagrodę Mixx Awards 2010.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski program świątecznej pomocy dla ubogich rodzin. Od dziesięciu lat akcji przyświeca idea mądrej pomocy: bezpośredniej, konkretnej i przygotowanej z myślą o konkretnym człowieku.

Wolontariusze docierają do rodzin w trudnej sytuacji, przeprowadzają wywiady z sąsiadami i dalszą rodziną, pytają o potrzeby. Opis ubogich rodzin trafia do bazy danych na stronie szlachetnapaczka.pl. Darczyńca wybiera konkretną rodzinę, którą chce obdarować. W całej Polsce działa 400 magazynów, do których wysyłane są paczki, a następnie trafiają do rodzin.

Strategia akcji opiera się przede wszystkim o wykorzystanie internetu. Osoby, które chcą się zaangażować w akcję (darczyńcy i wolontariusze) muszą mieć dostęp do sieci. Wolontariusz na stronie Szlachetnej Paczki umieszcza opis rodziny, którą warto obdarować, darczyńca z kolei wybiera rodzinę i przygotowuje dla niej świąteczną paczkę. Wybrana rodzina znika automatycznie z bazy danych.

Ponadto system zarządzania działaniami wolontariuszy opiera się na internecie. Również szkolenia odbywają się za pomocą platformy e-learningowej. Internet z jednej strony z roku na rok powiększa zasięg akcji, z drugiej strony obniża koszty zarządzania akcją.

Rezultaty

Rok temu akcja objęła 8 tysięcy potrzebujących rodzin. Szacowana wartość darów wyniosła 6,5 miliona złotych. Tym samym koszt jednej paczki do około 800 złotych. W akcję zaangażowało się 5 tysięcy wolontariuszy, a liczba darczyńców przekroczyła 112 tysięcy osób. W sumie jedną paczkę przygotowywało 14 osób.

Prognozy na 2010 rok

Szacunki na tegoroczne święta wyglądają jeszcze lepiej. W bazie pojawi się 10 tysięcy ubogich rodzin, które obejmie akcja. Szacowana wartość darów w paczkach może wynieść 8 milionów złotych. W akcję zaangażuje się 10 tysięcy wolontariuszy, z kolei aż 150 tysięcy osób przygotuje świąteczne paczki.

Wykorzystanie internetu, jako narzędzia pozwalającego na organizację i zarządzanie akcją, a także w celach promocji, pozwoliło w ostatnich latach rozwinąć akcję Szlachetna Paczka na ogromną skalę. W 2008 i 2009 roku udało się podwoić wyniki z roku poprzedniego.

Dynamika wzrostu na podstawie liczby darczyńców od 2004 do 2009 roku:

  • 2004 – 3 000 darczyńców
  • 2005 – 10 000 darczyńców
  • 2006 – 20 000 darczyńców
  • 2007 – 25 000 darczyńców
  • 2008 – 53 000 darczyńców
  • 2009 – 112 000 darczyńców

Kampanię Szlachetnej Paczki w internecie obsługuje agencja Insignia.

Tagi: internet, system, pomoc, akcja, wyniki, kampania, polsce, sieci, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz