Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strona
04.02.2011 06:05

Case study: zmrożony Lech Ice Team

Walka miast o dziesięć tysięcy puszek chłodnego piwa, a w to wszystko wmieszane działania w internecie. Kampania Lech Ice Team, zdobywca nagrody Mixx Awards, zaangażowała lokalne społeczności w rywalizację o schłodzoną ciężarówkę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lech Ice Team)

Walka miast o dziesięć tysięcy puszek chłodnego piwa, a w to wszystko wmieszane działania w internecie. Kampania Lech Ice Team, zdobywca nagrody Mixx Awards, zaangażowała lokalne społeczności w rywalizację o schłodzoną ciężarówkę.

W wymyślonej przez Artegence interaktywnej kampanii piwa Lech wyróżniały się trzy elementy: trzy różne media, z których każde konwertowało ruch do kolejnego. Event "Lech Ice Team – walka miast" zaczynał się doklejką współautorstwa agencji do reklamy telewizyjnej (Grandes Kochonos) nawołującą widzów do głosowania w internecie na miasto, do którego przyjechała ciężarówka Lecha z 10 tysięcy puszek do rozdania. TV skutecznie ściągnęła zainteresowanych do serwisu WWW, na który w trzy tygodnie trafiło prawie 650 tysięcy osób generujących 1 milion wizyt i ponad 5 milionów odsłon.

Średni czas spędzony na stronie wyniósł 3 minuty 2 sekundy. Ludzie walczyli o zwycięstwo dla swojego miasta. W wyniku pojedynku oddano łącznie 120 tysięcy głosów na 434 miasta. W kolejnym etapie pozyskanych w internecie konsumentów agencja "zamieniła" na uczestników zabawy w realnym świecie (event zrealizowała agencja Afekt). Wygrały Gorlice, na które zagłosowało 37,7 tysiąca osób.

Do małego, 27-tysięcznego miasta przyjechało na imprezę Lecha ponad 20 tysięcy osób, które zstały pozyskane za pomocą internetu i przekazywania informacji o wygranej Gorlic z ust do ust. Drugim elementem wyróżniającym kampanię była wspomniana wcześniej, wykonana w lodzie strona internetowa Lech Ice Team, na której oprócz głosowania można było podziwiać dokonania mistrzów: lodowe elementy serwisu stworzył zespół z Lech Ice Teamu, którym kierował Robert Burkat, wicemistrz świata w artystycznym rzeźbieniu w lodzie.

Figury rzeźbiono przez pięć dni z rzędu, w temperaturze -30 stopni C. w specjalnie wynajętej do tego celu chłodni przemysłowej.

- Stworzyliśmy wiele scen, które filmowaliśmy na obrotowej platformie. Każda scena była podstroną serwisu. Do jego produkcji zużyliśmy osiem ton lodu, a lodowe elementy wyciosaliśmy ponownie podczas imprezy w zwycięskim mieście. To pierwszy taki projekt strony WWW w Polsce. Chcieliśmy przez to pokazać, że zimno jest inspirujące, szczególnie latem. Po trzecie udowodniliśmy że internet może być sercem kampanii obejmującej różne media – wyjaśnia Artegence.

Podsumowując: komunikat, że Lech to orzeźwienie (TV) został mocno wypromowany, po Polsce jeździła ciężarówka z darmowym piwem, a kampania osiągnęła silne call to action wśród mieszkańców miast.

- To oni walczyli w internecie nawołując na forach i gdzie się tylko dało do głosowania na swoje miasto (zabójcza walka Gliwic z Gorlicami i Ostródą trwała w internecie do końca; za kontakty z lokalną społecznością odpowiadała Q&A). W końcu całość zakończyliśmy przyjazdem ciężarówki do miasta, rozdaniem piwa oraz zabawą do rana.

Sercem całej akcji był internet. Agencja interaktywna zaplanowała strategię komunikacji w taki sposób, żeby wykorzystać w niej to, co najlepsze zarówno w TV, internecie, jak i w realnym świecie podczas offline'owego eventu. Możliwe jest tworzenie trudnych aktywacji, w których biorą udział różne media, w których dokonują się różne odsłony tej samej akcji.

Źródło: Artegence

Tagi: strona, polsce, pomoc, internet, projekt, kampania, media, agencja, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz