Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chcą zarabiać na reklamach, a tych coraz mniej

0
Podziel się:

Trzy duże wydawnictwa prasowe zamierzają - w odpowiedzi na działania Wall Street Journal - nadal oferować swoje treści online za darmo.

Trzy duże wydawnictwa prasowe zamierzają - w odpowiedzi na działania Wall Street Journal - nadal oferować swoje treści online za darmo.

Zaledwie dziesięć dni temu informowaliśmy o planach wprowadzenia płatnych subskrypcji w serwisach największych światowych gazet, takich jak The Times oraz The Independent. Tytuły te planują pójść śladem The Wall Street Journal, dla którego płatne treści okazały się sporym komercyjnym sukcesem.

Tymczasem serwisy internetowe trzech popularnych gazet - Mail Online, Trinity Mirror oraz Future Publishing zapowiadają, że nadal trwać będą przy modelu biznesowym opartym jedynie na reklamach. Przedstawiciele wydawnictw, przy okazji rozmowy na temat pobierania opłat przez WSJ wyjawili, że nie mają zamiaru pobierać od swoich czytelników opłat za treści, ale chcą skupić się głównie na reklamach.

Osoba reprezentująca Mail Online, odwiedzany przez ponad 20 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie, stwierdziła że model płatnej subskrypcji nie jest dla wszystkich i mogą sobie na niego pozwolić jedynie gazety niszowe lub branżowe, takie jak Financial Times.

"W ich przypadku jest to jak najbardziej zrozumiałe, gdyż treści publikowane przez FT nie są dostępne nigdzie indziej" - przyznał cytowany przez NewMediaAge, James Bromley z Mail Online.

Mamy dla niego jednak złą wiadomość. Z najnowszych danych Newspaper Association of America wynika, że wydatki na reklamę w serwisach internetowych gazet spadły w ostatnim kwartale 2008 roku o ponad 8 procent w porównaniu z 2007 rokiem.

Źródło: NewMediaAge / ClickZ

Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)