Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Chińczycy już nie spamują? Wypadli z parszywej dwunastki

Państwa środka nie ma w czołówce raportu Sophos za pierwszy kwartał. Jest tam natomiast Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz

Państwa środka nie ma w czołówce raportu Sophos za pierwszy kwartał. Jest tam natomiast Polska.

Parszywa dwunastka z raportu firmy Sophos, która opublikowała raport za pierwszy kwartał tego roku wygląda nieco inaczej niż znany dotąd podział światowych źródeł spamu. W tym również ten, znany z raportu Interaktywnie.com: Bezpieczeństwo w internecie (plik PDF za darmo do pobrania tutaj).

W porównaniu z badaniem X-Force 2009 Trend and Risk Report autorstwa IBM, czy raportu Symanteca za ubiegły rok, dane Sophosa za okres styczeń - marzec 2010 pokazuje, że największymi spamerami są Amerykanie.

Brazylijczycy spadli z pierwszej na trzecią pozycję. Wyprzedzili ich Hindusi. Pierwsza piątka odpowiada za co trzeci okaz niechcianej poczty na świecie.

Jednak nie sam układ spamerskich sił na świecie zaskakuje najbardziej. Zaskakuje brak Chin w czołówce. Według IBM Kraj Środka plasował się w 2009 roku na 9 miejscu. Z najnowczych badaniach Sophosa spadł aż na 15 miejsce, z wynikiem 1,9 procent rynku.

Oczy wszystkich skierowane są są nie tyle na kraje obecne na liście, ale na ten, który z listy zniknął. Chiny, zdaniem wielu uchodzą za główne źródło cyberataków na zagraniczne firmy i sieci rządowe, ale w ciągu minionych 12 miesięcy pokazały światu, że ilość przekazywanych przez ich komputery wiadomości-śmieci stale maleje - komentuje Graham Cluley, starszy konsultant ds. technologii w Sophos.

Analitycy firmy Sophos przygotowali też zestawienie kontynentalne. W tym ujęciu o palmę pierwszeństwa rywalizują Azja i Europa. Nieco dziwi za to brak w zestawieniu Australii, której wspólnie z Antarktydą do podziału zostało 0,9 procent spamowego tortu.

Brak Australii, ani mniejsza aktywność chińskich spamerównie przekłada się niestety na zmniejszenie liczby śmieciowych maili w skrzynkach internautów. Chińczyków godnie, jak widać, zastąpili inni. Nie mniej skuteczni - globalny odsetek spamu sięga, według badań Sophosa, 97 procent całej e-korespondencji.

Tagi: internet, sieci, raport, technologia, rok, dane, komputer, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz