Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
internet
20.07.2010 11:57

Co trzeci dorosły nie chce korzystać z internetu

Jedynie ponad połowa badanych deklaruje, że będzie nadal korzystać z internetu. Co trzeci uważa, że internet nie jest potrzebny - wynika z raportu CBOS.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jedynie ponad połowa badanych deklaruje, że będzie nadal korzystać z internetu. Co trzeci uważa, że internet nie jest potrzebny - wynika z raportu CBOS.

66 procent respondentów ma w domu komputer - wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS. 59 procent ma z kolei połączenie z internetem (o 3 pkt. procentowe więcej, niż rok wcześniej). Jednak tylko 55 procent z nich korzysta z komputera przynajmniej raz w tygodniu. Dwie trzecie ankietowanych wykorzystuje komputer do pracy zawodowej lub nauki, a niemal wszyscy - do celów niezwiązanych z pracą i nauką. Większość osób, które komputera używają do pracy lub nauki, korzysta z niego niemal codziennie.

Z komputera rzadziej korzystają osoby starsze, z wykształceniem zawodowym i podstawowym. Zaledwie jedna czwarta badanych w wieku od 55 do 64 lat używa komputera co najmniej raz w tygodniu. Dla porównania: aż 93 procent osób w wieku 18-24 korzysta z komputera codziennie. Częściej niż pozostali z internetu korzystają przedstawiciele takich grup zawodowych, jak: kadra kierownicza i specjaliści z wyższym wykształceniem, pracownicy administracyjno-biurowi, technicy i średni personel, a także prywatni przedsiębiorcy.

W sieci więcej czasu spędzają internauci niż internautki (średnia godzin w tygodniu wynosi odpowiednio: 17 i 12). Liczba godzin spędzanych online zależy również od wieku - młodsi poświęcają na to więcej czasu, starsi mniej.

Co trzeci dorosły internauta korzysta z serwisów społecznościowych. Najpopularniejszą w sieci formą kontaktu z innymi są komunikatory tekstowe - używa ich dwie trzecie internautów (66 procent). Wyraźnie mniejsza grupa (39 procent) prowadzi za pośrednictwem sieci rozmowy głosowe. Jedna trzecia internautów (34 procent) rozmawia na forach dyskusyjnych. Najmniej popularne spośród opisywanych aktywności społecznych jest granie z innymi użytkownikami w gry online - czytamy w raporcie.

Najmłodsi internauci – w wieku 18-24 lata – rzadziej niż starsi korzystają z zakupów online i bankowości elektronicznej, natomiast wyraźnie częściej niż pozostali ściągają z sieci pliki. Zakupy przez internet, a także korzystanie z bankowości internetowej są również relatywnie częstsze wśród osób z wyższym wykształceniem.

Ponad połowa badanych deklaruje, że korzysta i zamierza nadal korzystać z sieci. Spora część deklaruje jednak, że nie zamierza łączyć się z siecią w przyszłości. Zaledwie 1 procent badanych korzysta z internetu, ale nie zamierza tego robić w przyszłości.

Tagi: internet, praca, dom, sieci, raport, rok, kolej, lato, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz