Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
serwis
09.11.2009 09:42

Codziennie pół miliona nowych użytkowników

Według informacji podanych przez AllFacebook.com, każdego dnia społeczność Facebooka powiększa się o kolejne pół miliona użytkowników. Mimo, iż liczba ta wielu z nas rzuca na kolana, warto pamiętać, że najpopularniejszy serwis społecznościowy świata ma już za sobą lepsze okresy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Serwis Mashable.com przygotował krótkie zestawienie kolejnych kamieni milowych przekraczanych przez Facebooka. Pierwsze 100 milionów kont przekroczono w sierpniu 2008 roku. Pozyskanie kolejnych 50 milionów zajęło niewiele ponad 4 miesiące, a dotarcie do granicy 200 milionów nastąpiło już w kwietniu 2009. W połowie września społeczność Facebooka liczyła już 300 milionów użytkowników, a w ubiegły piątek AllFacebook.com poinformował, że grono fanów największego serwisu społecznościowego przekroczyło 325 milionów.

Patrząc więc na najnowszy trend (25 milionów kont w 53 dni) można łatwo obliczyć, że każdego dnia w serwisie rejestruje się ponad 470 tys. osób. To tak, jakby codziennie do Facebooka dołączało miasto wielkości Gdańska.

Paradoksalnie pół miliona kont dziennie oznacza w przypadku Facebooka... spowolnienie. W okresie wakacyjnym, gdy większość innych serwisów odnotowywała znaczące spadki, Facebook każdego dnia zyskiwał prawie 800 tys. użytkowników. Teraz liczba ta może zmniejszać się systematycznie głównie z powodu ograniczonych "zapasów ludzkich", a także konieczności walki na lokalnych rynkach z tamtejszymi liderami.

Źródło: Mashable.com

Tagi: serwis, spadek, rok, granica, facebook, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz