Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
firma
17.02.2009 12:10

Contails.com - globalny projekt technologiczny

Gdańska spółka uruchomiła w Internecie serwis pozwalający na przechowywanie, synchronizację i wymianę kontaktów. Twórcy planują pozyskanie użytkowników z całego świata.

Podziel się
Dodaj komentarz

Gdańska firma Contails Sp. z o.o. uruchomiła wersję testową internetowego serwisu *Contails.com* służącego do współdzielenia list kontaktów, które na co dzień rozproszone są w telefonach komórkowych, programach pocztowych, na stronach internetowych, w komunikatorach czy w notesach.

Strona główna serwisu - Contails.com

Strona główna serwisu - Contails.com

Dzięki Contails.com użytkownicy z całego świata będą mogli bezpiecznie przechowywać i dzielić się w Internecie swoimi kontaktami jak również uzyskiwać kontakty swoich znajomych, w szczególności brakujące lub bardziej aktualne detale, np. nowy numer telefonu, czy adres e-mail. Dodatkowo, używając Contails.com można łatwo i za darmo zsynchronizować listy kontaktów przechowywane w kilku miejscach, np. w pamięci kilku aparatów telefonicznych.

Serwis został przygotowany w kilku wersjach językowych - polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej i hiszpańskiej.

Podstawową funkcją nowego serwisu jest gromadzenie i wymiana kontaktów z innymi. W tym celu Contails.com zostało wyposażone w bogaty zestaw narzędzi społecznościowych. Użytkownik może pozyskać wybrane kontakty od innej osoby lub porosić o dodatkowe szczegóły kontaktowe wspólnego znajomego. Dzięki Contails.com możliwe jest też stałe uzupełnianie posiadanych danych. System może m.in. wskazać, który z naszych przyjaciół zna poszukiwany przez nas adres czy numer telefonu.

Wśród wielu użytecznych funkcji Contails.com jest m.in. etykietowanie kontaktów. Dzięki temu możliwe jest przypisanie wybranych kontaktów do wielu różnych grup (znajomi, praca, rodzina itp.). Użytkownikom kilku aparatów telefonicznych etykiety umożliwiają określenie, które kontakty powinny zostać załadowane do którego z aparatów, które do wszystkich, a które z nich są przeznaczone wyłącznie do importu przez program pocztowy.

Serwis jest obecnie w fazie intensywnego rozwoju. Już teraz udostępniony został publiczny interfejs API umożliwiający realizację podstawowych funkcji związanych z kontaktami. Trwają też prace nad dodaniem kolejnych funkcjonalności, m.in. automatycznego sugerowania znajomości, rozszerzonych możliwości synchronizacji.

"Priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo danych. Dlatego połączenie z serwisem za pośrednictwem bezpiecznego protokołu SSL jest u nas zalecane i zupełnie darmowe." - dodaje Dawid Wójcicki z Contails.com - "W niedalekiej przyszłości planujemy wiele związanych z tym dodatkowych funkcjonalności jak np. gwarancja zabezpieczenia zbioru kontaktów przed utratą, tzw. ‘punkty przywracania listy kontaktów czy wprowadzenie szyfrowanych połączeń synchronizacyjnych z telefonami".

Podstawowe funkcje Contails.com:

  • Dodawanie i import list kontaktów z telefonów komórkowych, programów pocztowych, systemów e-mail bezpośrednio lub przez import plików w popularnych formatach.
  • Łączenie kontaktów w znajomości z innymi użytkownikami serwisu
  • Określanie, którzy znajomi posiadają interesujący nas kontakt w trakcie wyszukiwania
  • Uzupełnianie posiadanych kontaktów z pomocą innych użytkowników, którzy na swoich listach mają kontakty do tych samych osób
  • Synchronizacja uaktualnianych kontaktów z listami w telefonach i w programach pocztowych
  • Etykietowanie kontaktów i grupowanie ich z przypisaniem do posiadanych aparatów telefonicznych, grup znajomych
  • Archiwizacja i eksport kontaktów umożliwiający załadowanie ich do nowego telefonu, import do programu pocztowego lub dowolnego systemu zarządzania bazą kontaktów

Źródło: informacja prasowa

Tagi: firma, bezpieczeństwo, serwis, połączenie, program, projekt, strona, użytkownicy, listy, wymiana, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz