Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
11.08.2009 11:57

CV jak TV

Zamiast tradycyjnego CV 60-sekundowa prezentacja wideo? Czemu nie? Takie rozwiązanie umożliwia nowopowstały portal rekrutacyjny CVlikeTV.com.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Zamiast tradycyjnego CV 60-sekundowa prezentacja wideo? Czemu nie? Takie rozwiązanie umożliwia nowopowstały portal rekrutacyjny CVlikeTV.com. *

CVlikeTV różni się od innych portali rekrutacyjnych tym, że rezygnuje z tradycyjnego, szablonowego listu motywacyjnego na rzecz jednominutowej prezentacji wideo nagranej przez kandydata kamera internetową.

- Innowacyjne rozwiązania informatyczne są niezwykle ważne także w branży HR - szczególnie, jeśli dzięki nim można zaoszczędzić czas. Dlatego nowy portal CVlikeTV.com uznaliśmy za interesujący - mówi Izabella Iracka, dyrektor w firmie Personality Doradztwo Personalne.

Co według twórców pomysł zyskają kandydaci i pracodawcy na takim rozwiązaniu? Przede wszystkim podkreślają oni, że pozwoli to na skrócenie czasu, oszczędzenie pieniędzy i zredukowanie zbędnych trudności w procesie rekrutacji. Potencjalny szef dzięki CV wzbogaconemu o krótki filmik jest w stanie przeprowadzić szybką wstępną selekcję kandydatów pod kątem preferowanych na danym stanowisku umiejętności, takich jak np. znajomość języków obcych czy kreatywność.

- Serwis jest dedykowany wszystkim sektorom gospodarki, ale szczególnie nacisk kładziemy na obsługę zawodów, w których prezencja czy dykcja kandydatów jest szczególnie ważna – mówi Krzysztof Rogalski, prezes zarządu firmy Executive Solutions sp. z o.o, pomysłodawcy i założyciela CVlikeTV.com.

Portal wyróżniać ma przejrzysty layout i prosta obsługa. Pracodawca może w każdej chwili szybko edytować ogłoszenie bez konieczności uprzedniej akceptacji zmiany przez obsługę portalu.

- Atutem CVlike.TV.com jest także atrakcyjny cennik. Pracodawca nie płaci za dodane ogłoszenie, ale abonament za dostęp do serwisu w określonym terminie. W tym czasie może zamieszczać nieograniczoną liczbę ofert o pracę – dodaje Krzysztof Rogalski.

Tagi: gospodarka, praca, branży, serwis, proces, prezes, portal, wideo, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz