Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
12.08.2009 10:52

Cyberslacking w stargardzkim magistracie

Pracownicy urzędu miasta w Stargardzie Szczecińskim już niedługo spotkają się z ograniczeniami w dostępie do sieci.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pracownicy urzędu miasta w Stargardzie Szczecińskim już niedługo spotkają się z ograniczeniami w dostępie do sieci.

Wszystkiemu winna jest... Nasza-klasa oraz inne serwisy, które skutecznie absorbują uwagę urzędników - stwierdził w rozmowie z RMF FM Janusz Kmita, szef wydziału informatyki urzędu miasta w Stargardzie Szczecińskim. - Logi serwerów są bezlitosne.

Zaznaczył, że "zdrowe" kilkanaście minut przeznaczane w trakcie pracy na rozrywkę, wymyka się spod kontroli i już niedługo - po zakończeniu fazy testów nowego oprogramowania - urzędnicy napotkają na pewne ograniczenia.

Według badań firmy Gemius, w Polsce aż 93 proc. (w Stanach Zjednoczonych jest to niewiele mniej niż 90 proc.) internautów wykorzystuje Internet w pracy do celów niezwiązanych z wykonywanymi obowiązkami ani z działalnością pracodawcy. Cyberslacking to cztery najczęściej wykonywane czynności: sprawdzanie prywatnej poczty, przeglądanie serwisów, rozmowa ze znajomymi oraz udział w aukcjach internetowych.

Co ciekawe, według badań firmy Gemius, Polacy nie oceniają negatywnie cyberslackingu i nie uważają tego zjawiska za coś nagannego. 74 proc. respondentów uważa, że korzystanie z Internetu do celów prywatnych w miejscu pracy nie jest niczym złym i nie przeszkadza w wykonywaniu obowiązków. Nieco ponad połowa traktuje cyberslacking jako potrzebną chwilę odpoczynku, a dokładnie 50 proc. badanych jest zdania, że wszyscy, którzy mają w pracy dostęp do Internetu, postępują podobnie.

Z kolei z badania przeprowadzonego przez D-Link oraz International Data Group wynika, że 80 procent firm w Polsce blokuje pracownikom dostęp do niektórych zasobów sieci.

Cyberslacking to jednak nie tylko spadek produktywności i marnowanie czasu - według niepokojącego raportu firmy Sophos, zajmującej się bezpieczeństwem i ochroną antywirusową, prawie 63% administratorów firmowych sieci obawia się, że pracownicy dzielą się w sieci zbyt dużą ilością informacji, przez co narażają swoją firmę na duże niebezpieczeństwo.

Źródło: własne / RMF.fm

Tagi: polska, internet, praca, serwis, sieci, raport, portal, umowa, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz