Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
firma
18.03.2009 15:10

Discovery pozwało Amazon

Kością niezgody jest urządzenie Kindle, które zdaniem Discovery narusza należące do nich prawa patentowe.

Podziel się
Dodaj komentarz

Kością niezgody jest urządzenie Kindle, które zdaniem Discovery Communications (właściciela kilkudziesięcu markek, takich jak: Animal Planet, Discovery World, Science czy Discovery Cnowledge) narusza należące do nich prawa patentowe.

Pozew złożony we wtorek w sądzie w Delaware dotyczy uchylania się przez Amazon od obowiązku płacenia honorariów autorskich korporacji Discovery, która posiada patent na technologię elektronicznych książek. Oskarżyciele twierdzą, że w przypadku obydwu wersji Kindle zostały naruszone postanowienia dokumentu, jaki w październiku 2007 roku (wtedy też ukazała się pierwsza wersja Kindle) otrzymał John Henricks. Patent ten opisuje technologię dystrybucji cyfrowych wersji książek.

W ubiegłym miesiącu Amazon wypuścił na rynek drugą wersję mobilnego czytnika e-booków (359$), która zyskała ogromną sympatię konsumentów, zarówno gadżeciarzy jak i zwykłych miłośników książek.

Co ciekawe, znana głównie z działalności telewizyjnej firma Discovery nie jest bezpośrednim konkurentem Amazon na rynku cyfrowych książek. Posiadając jednak prawa do wspomnianego patentu czuje się poszkodowana i żąda odszkodowania. Przedstawiciele Amazon odmówili komentarza w tej sprawie.

Źródło: Reuters

Tagi: firma, rynek, rynku, pozew, odszkodowania, prawa, amazon, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz