Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynek
07.07.2010 06:02

Dzieci coraz bardziej mobilne, a marketerzy stoją w miejscu

Co trzeci ośmiolatek korzysta ze smartfona - wynika z danych eMarketera. W ciągu czterech ostatnich lat, odsetek dzieci używających nowych technologii, zwiększył się o jedną trzecią.

Podziel się
Dodaj komentarz

Co trzeci ośmiolatek korzysta ze smartfona - wynika z danych eMarketera. W ciągu czterech ostatnich lat, odsetek dzieci używających nowych technologii, zwiększył się o jedną trzecią.

Coraz większa liczba dzieci, korzystających ze smartfonów, stwarza nowe możliwości marketingowe. Jak twierdzi Debra Aho, analityk eMarketera, nastolatki są motorem napędowym wzrostu gospodarczego.

Według badań Pew, Kaiser Family Foundation oraz innych instytucji, w niektórych grupach wiekowych liczba osób korzystających z nowych technologii mobilnych, wzrosła prawie dwukrotnie od 2005 roku – mówi.

66 procent amerykańskich dzieci i nastolatków w wieku od 8 do 18 lat posiadało w 2009 roku telefon komórkowy. To więcej, niż cztery lata wcześniej, gdy technologie mobilne nie były tak popularne wśród młodych osób. Ponadto w 2005 roku niewiele dzieci czy nastolatków korzystało z innych funkcji telefonu, niż wiadomości tekstowe – analizuje eMarketer. Gdy na rynku pojawiły się smartfony, również najmłodsi podchwycili trend, a ich aktywność przestała ograniczać się wyłącznie do wysyłania SMSów.

Póki co jednak nie widać znaczącego ożywienia na rynku mobilnym, jeśli chodzi o marketing nakierowany na młodzież. Firmy muszą brać pod uwagę dodatkowe aspekty, jak bezpieczeństwo nieletnich. Poza tym dla dzieci telefon jest urządzeniem osobistym i nie korzystają z niego służbowo, co też zawęża pole działania marketerów.

Tagi: rynek, wzrost, bezpieczeństwo, technologia, marketing, rok, telefon, grupa, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz