Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
09.02.2010 09:49

Dziś Dzień Bezpiecznego Internetu!

Po raz 6 w Polsce obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Inicjatywa, która objęła już ponad 60 krajów a rozpoczęła się w 2004 roku, ma uświadomić internautom, jakie zagrożenia czyhają na dzieci i młodzież korzystające z zasobów sieci i w jaki sposób można im przeciwdziałać.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po raz 6 w Polsce obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Inicjatywa, która objęła już ponad 60 krajów a rozpoczęła się w 2004 roku, ma uświadomić internautom, jakie zagrożenia czyhają na dzieci i młodzież korzystające z zasobów sieci i w jaki sposób można im przeciwdziałać.

W tym roku DBI obchodzony jest 9 lutego 2010 roku. Jego organizatorami w Polsce są Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK), tworzące Polskie Centrum Programu "Safer Internet" - odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce. Poprzez różnorodne akcje, konferencje, projekty realizowane dziś propagowane mają być działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do Internetu. Równocześnie organizatorzy chcą uświadomić ich opiekunom – rodzicom, wychowawcom, nauczycielom – jak ważne jest bezpieczeństwo online i jak o nie dbać.

- To wyjątkowa inicjatywa, która przez ostatnie siedem lat nabrała dużego rozmachu i co roku w lutym staje się platformą bliskiej współpracy narodowych ośrodków programu "Safer Internet", partnerów rządowych, pozarządowych i komercyjnych - wszystkich działających we wspólnym celu na rzecz bezpieczeństwa dzieci online - mówi Agnieszka Wrzesień, koordynator projektu Saferinternet.pl z Fundacji Dzieci Niczyje.

W związku z obchodami we wszystkich krajach Unii Europejskiej ruszyła kampania medialna poświęcona problematyce ochrony prywatności w Internecie - "Think B4 U post!". W Polsce realizowana jest ona pod hasłem "Pomyśl zanim wyślesz".

Ponadto w Warszawie odbędzie się dziś konferencja w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66), której towarzyszyć będą Forum Dnia Bezpiecznego Internetu oraz prezentacje firm i organizacji zaangażowanych w działania na rzecz bezpieczeństwa w Internecie (w godz. 12.00 - 14.30). Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych. Transmisja dostępna będzie na stronie Dnia Bezpiecznego Internetu www.dbi.pl. Z programem konferencji można zapoznać się tutaj.

Warto zaznaczyć, iż podczas Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI), którego partnerem są Polskie Badania Internetu (PBI) Andrzej Garapich, prezes zarządu, zaprezentuje wyniki badań PBI na temat prywatności polskich internautów oraz aktywności dzieci w Internecie.

- Prezentacja jest wkładem w działania Porozumienia na rzecz bezpieczeństwa dzieci w internecie, którego to PBI jest sygnatariuszem. Założenia Porozumienia zostaną zaprezentowane podczas konferencji, organizowanej podczas DBI – zapowiada Karina Adaszak z PBI i dodaje: - PBI angażując się w tego typu aktywności, szczególnie w gronie efektywnie wspierających Porozumienie Sygnatariuszy, jest przekonane, że wspólne działania przyniosą pozytywny skutek.

Ale DBI to głównie akcje lokalne. Do tej pory polscy organizatorzy zgłosili prawie tysiąc inicjatyw związanych z bezpieczeństwem najmłodszych online. Wśród pomysłów znalazły się tradycyjne zajęcia edukacyjne, ale również występy teatrzyków szkolnych, happeningi, audycje w szkolnych radiowęzłach, lokalne kampanie informacyjne. Inicjatywy rejestrować można w serwisie www.dbi.pl do końca lutego 2010 roku.

Stowarzyszenie Insafe odpowiadające za obchody w Europie DBI przygotowało także dla europejskich uczniów, m.in. quiz dotyczący edukacji medialnej oraz tematyki bezpieczeństwa w Internecie. W zeszłym roku prawie połowę uczestników stanowiły dzieci i młodzież z Polski.

Tagi: polska, internet, serwis, akcja, polski, unia, sieci, strona, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz