Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

E-biznes woli Fundusze UE i Anioły biznesu

0
Podziel się:

Prawie 60% przedsiębiorców uważa, że pieniądze na start internetowej firmy najlepiej pozyskać od aniołów biznesu lub z funduszy UE.

E-biznes woli Fundusze UE i Anioły biznesu
bEJXOsZh

Prawie 60% przedsiębiorców uważa, że pieniądze na start internetowej firmy najlepiej pozyskać od aniołów biznesu lub z funduszy UE - wynika z badań Business Angel Seedfund podsumowanych w opublikowanym właśnie raporcie Launch 2008.

Wśród przedsiębiorców zajmujących się e-biznesem zaledwie 21% umieszcza kredyt bankowy wśród najlepszych form finansowania innowacyjnego biznesu. Zdecydowana większość (odpowiednio 59% i 58%) chciałaby pozyskać do inwestycji anioła biznesu lub uzyskać środki z programów unijnych. Dużo mniej (34%) na liście preferowanych partnerów do rozwoju umieszcza fundusze typu Venture Capital.

"Inwestobiorcy chcieliby pracować z ludźmi, którzy są bardziej przedsiębiorcami niż finansistami" - komentuje wyniki Tomasz Woźniak, członek zarządu Business Angel Seedfund odpowiedzialny za inwestycje w projekty internetowe - "Dobry inwestor daje dużo więcej niż tylko pieniądze - dzieli się własnym doświadczeniem i pomaga w zarządzaniu spółką".

bEJXOsZj

Przedstawione w raporcie wyniki odnoszą się również do obaw inwestobiorców. W relacjach z inwestorami przedsiębiorcy najbardziej boją się niekorzystnych klauzul w umowach inwestycyjnych (52%), dominacji (51%), niezrozumienia wizji twórców prowadzącego do ograniczania możliwości rozwoju, odchodzenia od pierwotnego pomysłu na biznes (39%)

Z raportu wynika też, że zdaniem osób związanych z e-biznesem, autorzy naprawdę dobrego pomysłu na firmę nie powinni mieć w Polsce kłopotów z pozyskaniem kapitału. Jeśli się to nie udaje, ich zdaniem wina leży na ogół po stronie przedsiębiorcy. Wśród najczęściej wskazywanych przyczyn jest m.in. nieumiejętność "sprzedania" pomysłu (54%), źle przygotowany biznesplan (45%), zbytni optymizm pomysłodawców dotyczący przychodów, zyskowności (34%).

Raport LaunchIT 2008 prezentuje ostateczne wyniki badania LaunchIT przeprowadzonego przez Business Angel Seedfund jesienią ub. r. wśród osób zajmujących się e-biznesem. Pełen raport z badań został bezpłatnie udostępniony na stronie projektu. W badaniu wzięło udział łącznie 739 osób - twórców firm internetowych, założycieli i pomysłodawców start-upów, osób planujących założenie e-biznesu.

Źródło: informacja prasowa

bEJXOsZK
inwestycje
fundusze
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)