Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
system
14.08.2009 12:20

E-maile też mają wolne? Jednak nie

Jak informuje blog Antyweb.pl, użytkownicy systemu IMP eDirect otrzymali wczoraj informację o całkowitym zakazie wysyłek masowych e-maili w dniu 15 sierpnia. IMP uspokaja, że sprawa dotyczy jedynie wysyłek SMS Premium, a wszystkie zaplanowane kampanie mailowe zostaną zrealizowane.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak informuje blog Antyweb.pl, użytkownicy systemu IMP eDirect otrzymali wczoraj informację o całkowitym zakazie wysyłek masowych e-maili w dniu 15 sierpnia. IMP twierdzi, że sprawa dotyczy jedynie wysyłek SMS Premium, a wszystkie zaplanowane kampanie mailowe zostaną zrealizowane.

Według autora bloga, wczoraj w skrzynkach klientów IMP eDirect miał pojawić się komunikat o następującej treści:

Całkowity zakaz wysyłek masowych w dniu 15.08.2009

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, iż w związku ze świętem kościelnym w dniu 15.08.2009 obowiązuje całkowity zakaz wysyłek masowych.
PozdrawiamyZespół IMP eDirect

A następnie:

Sprostowanie komunikatu z dn. 13.08.2009 *Szanowni Państwo,
W związku z wątpliwościami spowodowanymi przez poprzedni komunikat chcielibyśmy sprostować, iż był on tylko prośbą, a nie zakazem prawnym. Chcieliśmy aby, komunikat nie umknął naszym użytkownikom w zalewie informacji.
Jeszcze raz życzymy udanego weekendu!
*Pozdrawiamy Zespół IMP eDirect

Spróbowaliśmy wyjaśnić sprawę u źródła i w tym celu skontaktowaliśmy się bezpośrednio z Rafałem Piórkowskim, dyrektorem zarządzającym eDirect. Oto co powiedział na temat całego zamieszania:

- Jeśli chodzi o wspomniane ograniczenie, to występuje ono jedynie przy komunikacji SMS Premium w zakresie masowych wysyłek. Taka informacja dotarła do nas od naszych dostawców i dlatego jesteśmy zobowiązani poinformować o tym naszych klientów. Ograniczenie nie dotyczy żadnej innej usługi, w tym masowych wysyłek e-mail i SMS z numeracji zwykłej, prowadzonej za pośrednictwem systemów Websmail i Jet.Mail.

Piórkowski w rozmowie z Interaktywnie.com uspokoił, że firma przykłada wszelkich starań do rzetelnego wykonywania usług. Niedługo też do jej klientów zostanie przesłany komunikat, wyjaśniający to niezrozumienie.

[aktualizacja 14.08.2009, 12:35]

Oto treść komunikatu, jaki dosłownie przed chwilą otrzymali klienci IMP eDirect:

Szanowni Państwo,

Prośba o ograniczenie wysyłek w dniu 15.08.2009 była skierowana do klientów korzystających z numeracji Premium SMS. Usługa Premium SMS jest usługą specjalną i nie związaną bezpośrednio z usługą masowych wysyłek e-mail i SMS z numeracji zwykłej. Sformułowanie całkowity "zakaz", jak to zostało określone, dotyczy wstrzymania wysyłek SMS jedynie w przypadku klientów realizujących masowe wysyłki z numeracji Premium SMS. Taka informacja dotarła do nas od naszych dostawców i dlatego jesteśmy zobowiązani poinformować naszych klientów o tym ograniczeniu.

Wyjątkowo komunikat trafił do wszystkich naszych klientów, co wywołało nieporozumienie, dlatego też informujemy, że nie ma żadnych ograniczeń w zakresie masowych wysyłek e-mail i SMS w dniu 15.08.2009, z których Państwo korzystają.

Przepraszamy za powstałe zamieszanie.

Pozdrawiamy
Zespół IMP eDirect

Tagi: system, kampania, usługi, użytkownicy, dyrektor, sms, blog, zakaz, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz