Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ipo
14.04.2009 01:00

eBay chce sprzedać Skype

Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia o planowanej sprzedaży Skype, jednak biznes należący do eBay raczej nie wróci do swoich poprzednich właścicieli.

Podziel się
Dodaj komentarz

Potwierdzają się wcześniejsze doniesienia o planowanej sprzedaży Skype, jednak biznes należący do eBay raczej nie wróci do swoich poprzednich właścicieli.

eBay, który w 2005 roku wyłożył na zakup komunikatora głosowego ponad 3 miliardy dolarów ogłosił wczoraj, że do połowy przyszłego roku sfinalizowana zostanie pierwsza oferta publiczna (IPO). Decyzja o wyborze modelu IPO oznacza, że właściciele - wbrew wcześniejszym pogłoskom - nie chcą zwracać Skype'a w ręce poprzednich właścicieli - Niklasa Zennstroma i Janusa Friisa. Może być to spowodowane zarówno rozbieżnościami finansowymi pomiędzy stronami, jak również prywatnymi animozjami między Zennstromem a Johnem Donahoe (Donahoe jako CEO eBay zwolnił w 2007 roku ówczesnego szefa Skype z powodu niezadowalających wyników finansowych).

Powodem podjęcia decyzji o pozbyciu się Skype jest brak pomysłu na jego wykorzystanie w synergii z pozostałymi produktami firmy (eBay, PayPal) - podobnie jak społecznościowy StumbleUpon, który kilka dni wcześniej podzielił los Skype.

Popularny komunikator głosowy wygenerował w ubiegłym roku przychód na poziomie 551 milionów dolarów (44% więcej niż w 2007), a liczba zarejestrowanych użytkowników sięgnęła 405 milionów.

Źródło: TechCrunch

Tagi: ipo, biznes, sprzedaży, ebay, użytkowników, skype, komunikator, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz