Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wzrost
04.05.2009 12:10

Ebooki rządzą App Store

Ben Lorica z O'Reilly Research przyjrzał się bliżej aplikacjom z App Store oraz ich twórcom. Okazuje się, że na jednego dewelopera przypada średnio 3,42 aplikacji... chyba, że chodzi o twórców...

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ben Lorica z O'Reilly Research przyjrzał się bliżej aplikacjom z App Store oraz ich twórcom. Okazuje się, że na jednego dewelopera przypada średnio 3,42 aplikacji... chyba, że chodzi o twórców elektronicznych książek. *

Ci mają na swym koncie średnio 18 aplikacji, jednak ciężko porównać ten wynik z innymi kategoriami. Przykładowo stworzenie gry na iPhone jest bardziej czasochłonne niż stworzenie nowego ebooka na podstawie gotowego tekstu, więc ich wskaźnik to tylko 2,3 aplikacji na jednego programistę.

Średnia liczba aplikacji z danej kategorii, przypadająca na jednego dewelopera

Pomimo tego, warto zauważyć, że to właśnie elektroniczne książki są najszybciej rozwijająca się kategorią aplikacji w App Store - wzrost o 285% w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Czy dane te oznaczają zagrożoną pozycję Amazon Kindle? Wydaje się, że nie. Na początku marca sam Amazon wprowadził swoją aplikację na iPhone, umożliwiając posiadaczom urządzeń Apple dostęp do prawie ćwierć miliona ebooków. Zagrożenia nie widzieli wtedy także sami przedstawiciele Amazon - Naszym zdaniem iPhone może być świetnym uzupełnieniem dla osób, które nie mają w danej chwili dostępu do swojego Kindle - stwierdził wiceprezes Amazon, Ian Freed.

Nie ma jednak wątpliwości, że czytanie ebooków stało się - przynajmniej dla Amerykanów - jedną z kluczowych funkcji iPhone, a dynamiczny wzrost ich liczby obrazuje tylko skalę zainteresowania możliwością przeglądania ulubionych tytułów na urządzeniach mobilnych.

Źródło: ReadWriteWeb

Tagi: wzrost, apple, iphone, gry, dane, dostęp, wskaźnik, książki, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz