Notowania

serwis
11.08.2009 12:52

Eduactiv.pl - edukacja aktywna w sieci

Pojawiła się wersja beta nowego serwisu edukacyjnego. Dzięki Eduactiv.pl możemy dowiedzieć się, jak zrobić pastę do zębów dla słonia, pospacerować po płynie czy zobaczyć obrazy 3D na chodniku.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Pojawiła się wersja beta nowego serwisu, który stawia na aktywną edukację. Dzięki Eduactiv.pl możemy dowiedzieć się, jak zrobić pastę do zębów dla słonia, pospacerować po płynie czy zobaczyć obrazy 3D na chodniku. *

"Jesteśmy początkującym portalem poświęconym aktywnej edukacji. Za cel stawiamy sobie wyszukiwanie informacji na temat nowych centrów nauki, dzięki którym pasja poznawcza jest bardzo silna, co z kolei powoduje lepsze zrozumienie otaczającego Świata. Zamierzamy również na swoich stronach promować wszelkiego rodzaju innowacyjne projekty oraz wydarzenia idące ku lepszej edukacji społeczeństwa. Sami nie pozostajemy obojętni dlatego też chcemy inspirować edukreatorów, jak również dawać im możliwość swobodnej wymiany myśli poprzez współpracę z Nami. To samo dotyczy miłośników nauki, popularyzatorów nauki, edukatorów, rodziców pragnących wyedukować swoje dzieci - to im chcemy pokazać: co mogą zdziałać, w jaki sposób i kto może im pomóc :) "

Jak widać, twórcy strony nie kierują jej treści do jednej ograniczonej grupy odbiorców. Każdy, kogo ciekawi rzeczywistość i chciałby w interesujący sposób sprawdzić, co w trawie piszczy - znajdzie tu co dla siebie. Mimo, iż wiadomości na stronie jest jeszcze mało, wydaje się, że serwis ma potencjał. Można w nim znaleźć klika rzeczywiście ciekawych wiadomości, napisanych lekkim, przyjemnym stylem.

Serwis podzielono na kilka głównych kategorii: Edukacja, Edutainment, Eksploratorium, Nauka, Wydarzenia i wprowadzona niedawno Społeczność. Obok artykułów, dotyczących m.in. nowinek naukowych, zbliżających się wydarzeń, wystaw, czy wartych poznania miejsc, na stronie znaleźć można także filmy wideo, na których zaprezentowane są np. opisane eksperymenty, czy również recenzje książek, filmów, zabawek czy firm powiązanych z aktywną edukacją. Kategorią, która najpóźniej pojawiła się na portalu, była Społeczność. Jak zapewniają twórcy:

"W dziale tym można zakładać grupy tematyczne, szukać ludzi związanych z edukacją i nauką, wymieniać się opiniami na forum, dodawać newsy o wydarzeniach. Dodatkowymi atutami są możliwość zamieszczania podcastów edukacyjnych oraz możliwość korespondowania pomiędzy Użytkownikami".
Tagi: serwis, opinia, sieci, strona, portal, projekt, film, kolej, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz