Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rząd
03.02.2011 14:09

Egipt straci na blokadzie internetu i to sporo

90 milionów dolarów kosztowało Egipt pierwsze pięć dni blokowania sieci przez władze - oszacowała Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju OECD.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fot. sxc.com/srbichara/CC)

90 milionów dolarów kosztowało Egipt pierwsze pięć dni blokowania sieci przez władze - oszacowała Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju OECD.

Zablokowane usługi: internet i telekomunikacja przynoszą Egiptowi około 3-4 procent PKB. Jeden dzień bez internetu to strata 18 milionów dolarów. W dłuższej perspektywie konsekwencje mogą być jeszcze bardziej dotkliwe. Odcięcie od internetu krajowych i międzynarodowych firm może zniechęcić zagraniczne przedsiębiorstwa do inwestowania w Egipcie - szacują eksperci OECD.

Wcześniejwładze w Egipcie zablokowały dostęp do portali społecznościowch tydzień temu. W ubiegły piątek internet został odłączony całkowicie. Już wtedy pojawiły się głosy, że usunięcie z sieci kraju, którego liczba ludności jest ponad dwa razy większa niż w Polsce, przyniesie poważne skutki.

Władze Egiptu ocenzurowały sieć z obawy przed kolejnymi protestami. Internauci byli oburzeni. Ogłosili śmierć wolności. Grozili, że blokada serwisu spowoduje jeszcze większe protesty. Podobnie sytuacja wygląda w Tunezji, gdzie rząd na bieżąco "moderuje" wypowiedzi niepokornych użytkowników. Oba państwa zostały uznane za "wrogów internetu".

Tagi: rząd, polsce, internet, pkb, sieci, firm, telekomunikacja, eksperci, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz