Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Emulator C64 na iPhone'a

0
Podziel się:

Po dłuższych problemach z akceptacją, w App Store pojawiła się możliwość zakupu emulatora najlepiej sprzedającego się komputera - Commodore C64.

bEJUnved

Po dłuższych problemach z akceptacją, w App Store pojawiła się możliwość zakupu emulatora najlepiej sprzedającego się komputera – Commodore C64.

Główna trudnością, przed jaką stanęła firma Manomio, był brak zgody Apple'a na obecność programów zawierających kod wykonywalny. Po pierwszej akceptacji emulatora w App Store w czerwcu tego roku firma Apple stwierdziła, że oprogramowanie to narusza jeden z punktów regulaminu, dotyczący obecności interpretowalnego kodu i nienatywnych API . Z tego powodu zaakceptowana implementacja pozbawiona jest środowiska uruchomieniowego BASIC. Co ciekawe, niezależnie od emulatora C64 w App Store obecne są inne emulatory ośmiobitowców oraz gry zawierające kod wykonywalny, np. Golden Axe i Sonic Segi.

Do pozbawienia aplikacji BASIC-a producent podchodzi jednak optymistycznie: - W tym wydaniu środowisko BASIC zostało usunięte. Sądzimy jednak, że dzięki współpracy z Apple będziemy mogli je zaimplementować. Nieobecność BASICA nie jest problemem, bo najważniejsze dla fanów C64 są gry. W pakiecie iTunes jest pięć klasycznych gier, dzięki którym Twój iPhone będzie mieć klasyczny styl retro - Brian Lysarz z Manomio.

bEJUnvef

Z punktu widzenia gracza najistotniejsze cechy emulatora to oryginalna grafika ośmiobitowca, pełna emulacja chipu dźwiękowego SID, dokładnie odwzorowany klasyczny joystick oraz klawiatura. Wykorzystana jest także zdolność przełączania orientacji obrazu, co ma istotne znaczenie w grach typu Karate Championship.

bEJUnveG
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)