Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rynku
17.01.2011 11:58

Era pod skrzydłami Deutsche Telekom. To już pewne

Era i Heyah znikną z rynku, w ich miejsce pojawi się marka T-Mobile. Póki co jednak operator nie podjął decyzji, kiedy nastąpi rebranding. Być może Era zmieni barwy na różowe jeszcze w tym roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(fot. SXC.hu/CELALTEBER//C)

Era i Heyah znikną z rynku, w ich miejsce pojawi się marka T-Mobile. Póki co jednak operator nie podjął decyzji, kiedy nastąpi rebranding. Być może Era zmieni barwy na różowe jeszcze w tym roku.

Wiadomo jednak, że po zmianie Ery w T-Mobile operator zaoferuje nowe usługi. Zmieni się również kultura korporacyjna sieci, co oznacza między innymi nowy sposób podejmowania decyzji w strukturach obecnej Ery.

Deutsche Telekom jest jedynym właścicielem Ery. W wywiadzie dla Rzeczpospolitej, Miroslav Rakowski obecny prezes zarządu operatora przyznaje, że punkty sprzedaży są gotowe na zmiany już od jakiegoś czasu.

- Na pewno jednak każdy Polak odczuje tę zmianę. T-Mobile to operator międzynarodowy więc będziemy mogli wdrożyć np. nowe produkty w połączeniach roamingowych i międzynarodowych - mówi dla dziennika Rakowski.

Zastrzega jednak, że po rebrandingu operator nie będzie drastycznie obniżał cen, nie taka będzie strategia walki o użytkowników. Wiadomo jednak, że jedną z usług, która pojawi się w ofercie T-Mobile będzie telewizja. Rozmowy na ten temat zaczną się dopiero pod koniec 2011 roku, tak więc póki co kwestia ta pozostaje otwarta. Być może różowy operator zaoferuje usługi telefonii stacjonarnej. Prezes otwarcie mówi jednak, że spektakularnych przejęć nie będzie.

- Na rynku komórkowym przejęć nie planujemy. W Polsce do przejęcia nie ma żadnego innego gracza oprócz Play, a mam wątpliwości, czy operator ten pasowałby do PTC. Poza tym, przejęcia spowalniają działanie grupy - dodaje Rakowski w "Rz".

Tagi: rynku, polsce, prezes, sieci, zmiany, telewizja, usługi, marka, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz