Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Facebook i MySpace będą współpracować?

0
Podziel się

Dwa najpopularniejsze serwisy społecznościowe na świecie, Facebook i MySpace, ogłosiły, że prowadzą rozmowy dotyczące podjęcia współpracy. Oba serwisy wspólnie posiadają około 400 milionów użytkowników, którzy w wyniku podpisania umowy, mogliby zamieszczać treści pochodzące z MySpace na stronach Facebooka.

Facebook i MySpace będą współpracować?
bErMjdat

Informację o tym, że Facebook i MySpace zdecydowali się na podjęcie rozmów dotyczących wymiany treści na stronach obu serwisów, podał "The Telegraph". Dziennik zamieścił wypowiedzi Sheryl Sandberg, dyrektor wykonawczej Facebooka i Owen Van Natta, dyrektora wykonawczego MySpace, w których oboje podają, że prowadzone są aktualnie dyskusje o współpracy polegającej na umieszczaniu treści pochodzących z MySpace na stronach Facebooka.

- Prowadzimy rozmowy z Facebookiem i innymi serwisami na temat ewentualnej współpracy. Partnerstwa będą ważną częścią naszej strategii rozwoju, ponieważ można z nich czerpać sporo wartości - stwierdza Owen Van Natta.

- Chcielibyśmy, aby ich treści - podobnie jak wielu innych serwisów - mogły być wymieniane w naszej sieci, gdyż byłoby to dobre dla naszych użytkowników. Jesteśmy otwarci na współpracę z MySpace i aktualnie rozmawiamy z nimi na ten temat - dodaje Sandberg.

bErMjdav

Pomyślne zakończenie rozmów oznaczałoby, że użytkownicy Facebooka mogliby dzielić się muzyką i materiałami wideo z MySpace za pomocą platformy Facebook Connect, która umożliwia logowanie się na innych stronach za pomocą loginu z Facebooka. Z tego wynika, że połączenie obu serwisów dokonałoby się tylko za pośrednictwem Facebooka. To jego użytkownicy mieliby zatem możliwość udostępnienia muzyki, zdjęć czy filmów swoim znajomym.

Czy takie partnerstwo może się okazać korzystne dla obu serwisów? Sandberg przekonuje, że tak, chociażby dlatego, że firmy stawiają sobie trochę inne cele: Facebook koncentruje się na rozwoju technologii umożliwiających dzielenie się z treściami takimi, jak zdjęcia czy wideo, MySpace zaś stawia na to, co internauci zamieszczają w serwisie. Współpraca wzbogaciłaby je więc o nowe doświadczenia i technologie.

Mimo, że MySpace jest nadal jedną z najczęściej odwiedzanych stron internetowych (ma ponad 100 milionów unikalnych użytkowników na całym świecie) to ostatni rok był dla niego szczególnie trudny, jeśli idzie o pozyskiwanie nowych użytkowników i utrzymywanie obecnych. Wydaje się, że nacisk na socjalizację serwisu, a także szereg nowych funkcji i produktów, na wprowadzenie których zdecydował się w ostatnim czasie MySpace, ma być sposobem przezwyciężenia kryzysu. To również może być przyczyną pomysłu podjęcia współpracy z popularnym Facebookiem, posiadającym obecnie około 300 mln unikalnych użytkowników na świecie.

Źródło: The Telegraph

bErMjdaW
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)