Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Facebook potęguje zazdrość

0
Podziel się

Najnowsze badania pokazują, że korzystanie z Facebooka wywiera znaczący wpływ na stopień zazdrości w związkach.

Facebook potęguje zazdrość
bEhclogR

Najnowsze badania pokazują, że korzystanie z Facebooka wywiera znaczący wpływ na stopień zazdrości w związkach.

CyberPsychology & Behavior Journal publikuje ciekawe badanie na temat zachowań młodych osób będących w związkach i korzystających z popularnego serwisu społecznościowego, które wykazało znaczące powiązanie między czasem spędzanym w Facebooku i poczuciem zazdrości.

Badanie przeprowadzone na grupie 308 studentów zawierało m.in. pytania o skłonności do monitorowania aktywności partnera w serwisie społecznościowym, czy też reakcje na dodanie przez niego/nią nowej, nieznajomej osoby do grona znajomych.

bEhclogT

W efekcie okazało się, że dostępność informacji na temat akcji podejmowanych przez partnera w serwisie zwiększa podejrzliwość i poczucie zazdrości u co piątej osoby. Jeden na dziesięciu respondentów przyznał również, że spędza zbyt wiele czasu na monitorowaniu profilu partnera.

Za taki stan rzeczy odpowiada nie tylko Facebook. Co prawda dzięki swym funkcjonalnościom umożliwia łatwy podgląd aktywności znajomych, przez co trudniej jest ukryć pewne zachowania, jednak należy pamiętać, że w dużej mierze reakcje, o których mowa w raporcie zależą od osobowości danej osoby.

Źródło: Mashable.com

bEhclohu
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)