Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
serwis
18.02.2010 11:19

Facebook rośnie w siłę

Facebook zepchnął Yahoo z na trzecie miejsce pod względem popularności w Stanach Zjednoczonych. Nowe ustawienia bezpieczeństwa mogą zachęcić kolejnych użytkowników serwisu do dołączenia. Rośnie również liczba graczy gier dostępnych na Facebooku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Facebook zepchnął Yahoo z na trzecie miejsce pod względem popularności w Stanach Zjednoczonych. Nowe ustawienia bezpieczeństwa mogą zachęcić kolejnych użytkowników serwisu do dołączenia. Rośnie również liczba graczy gier dostępnych na Facebooku.

Wczoraj serwis Compete.com podał dane, zgodnie z którymi nastąpiła potężna zmiana na liście popularności serwisów internetowych wśród użytkowników ze Stanów Zjednoczonych - Facebook zepchnął Yahoo z pozycji drugiej, stając się drugim po Google najpopularniejszym miejscem w sieci. Yahoo utrzymywało pierwszą lokatę od dekady aż do roku 2008, kiedy to Google przejęło pałeczkę lidera. Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Compete.com, Yahoo spadł teraz na trzecią pozycję, a Facebook goni Google.

Jeszcze w grudniu ub.r. Yahoo mogło się pochwalić 133,45 milionami odwiedzin, a Facebook - 132,13 mln. Jednak już w styczniu nastąpiło odwrócenie ról - ruch na serwisie Facebook wzrósł do 133,65 mln użytkowników, zaś na Yahoo spadł do 132 mln. Popularny serwis społecznościowy niedawno świętował ponad 400 mln zarejestrowanych użytkowników, a jego popularność nadal rośnie, więc Google może mieć trudności z utrzymaniem pozycji lidera.

Bezpieczniejsze dane

Jednym z kroków na drodze do sukcesu może być wywołana niedawną aferązwiązaną z niedostatecznymi zabezpieczeniami danych osobistych na portalu, zmiana zabezpieczeń na bardziej funkcjonalne i przejrzyste. Wczoraj przedstawiciele Facebooka ogłosili wprowadzenie zabezpieczeń przed udostępnianiem informacji prywatnych podczas korzystania z aplikacji i stron powiązanych z serwisem. Nareszcie rozwiązany został problem braku kontroli nad treściami udostępnianymi poprzez aplikacje w rodzaju gier czy quizów. Obecnie, jak twierdzą przedstawiciele Facebooka we wspomnianym oświadczeniu, użytkownicy mogą dostosować ustawienia dzielenia się treściami za pomocą prostego wyboru grupy osób w odpowiednim okienku.

Rośnie społeczność social gamers

Kolejnym elementem służącym umacnianiu się pozycji Facebooka w świecie internetowym jest rosnąca popularność oferowanych w serwisie gier. Firma Information Solutions Group przeprowadziła na zlecenie PopCap Games badania wśród użytkowników gier na serwisach społecznościowych, ze szczególnym akcentem na gry oferowane w Facebooku. Z opublikowanego wczoraj raportu "2010 Social Gaming Research" wynika, że w samych Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii regularnie gra w tego typu gry aż 100 mln osób. Specjaliści szacują, że branża gier na serwisach społecznościowych w roku 2010 przyniesie zyski rzędu pow. 1 miliarda $.

Zgodnie z opublikowanym przez ISG raportem z badań, najpopularniejszym wśród graczy serwisem społecznościowym jest Facebook (83%), drugą pozycję zajmuje MySpace (24%), zaś trzecią - Bebo (7%).

Aż 95% graczy gier na serwisach społecznościowych gra wielokrotnie w ciągu tygodnia, a niemal 2/3 (64%) gra przynajmniej raz dziennie. 61% graczy twierdzi, że jedna sesja w grze zajmuje im przynajmniej pół godziny, a jeden na dziesięciu twierdzi, że gra przynajmniej 3 godziny w jednej sesji. Ponad 60 % graczy gra raz lub kilka razy dziennie, kolejne 31% gra 2-3 razy dziennie.

Zgodnie z raportem, Farmville na Facebooku jest drugą pod względem popularności (44%) grą dostępną przez portal społecznościowy; w zestawieniu znalazły się również inne gry z Facebooka, takie jak Mafia Wars (32%), Cafe World, YoVille, FishVille czy PetVille.

Jeśli chodzi o dynamikę korzystania z gier oferowanych na serwisach społecznościowych, 35% graczy potwierdziło wzrost częstotliwości grania przez ostatnie trzy miesiące. W przypadku 55% badanych częstotliwość nie uległa zmianom, rzadziej gra zaledwie 10%.

Pełna treść raportu ISG dostępna jest tutaj.

Źródło: Compete.com, Facebook.com, Infosolutionsgroup.com

Tagi: serwis, pomoc, sieci, strona, wzrost, raport, portal, zysk, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz