Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Facebook szuka finansowania

0
Podziel się:

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, Facebook poszukuje kolejnych inwestorów. Jego wartość jest jednak dużo niższa niż rok temu.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, Facebook poszukuje kolejnych inwestorów. Jego wartość jest jednak dużo niższa niż rok temu.

Dziennikarze New York Post twierdzą, że przedstawiciele Facebooka odbyli kilka nieformalnych spotkań z firmami potencjalnie zainteresowanymi inwestycją. Na przeszkodzie stają jednak rozbieżności finansowe, a konkretnie wycena faktycznej wartości serwisu.

Według anonimowych źródeł, wśród zainteresowanych podmiotów należy wymienić Providence Equity Partners, General Atlantic, Bain Capital oraz Kohlbegr Kravis Roberts. Wszyscy jednak szacują realną wartość największego serwisu społecznościowego na około 2-3 miliardy dolarów, podczas gdy Facebook ceni się dwukrotnie wyżej.

Zdaniem osób związanych ze sprawą, Zuckerberg i spółka szukają "naiwnych" pieniędzy, których nie mają szans otrzymać (240 milionów dolarów za 1,6% udziałów od Microsoftu w 2007 roku wykreowało fikcyjną wartość portalu na poziomie 15 miliardów dolarów). Zdaniem New York Post, poszukiwanie kolejnych źródeł finansowania podyktowane jest zgrzytami na linii Facebook - dotychczasowi inwestorzy.

Accel Partners, Greylock Partners, Meritech Capital Partners, Microsoft oraz amerykański miliarder Peter Thiel naciskają, by serwis który posiada już ponad 200 milionów użytkowników na całym świecie zaczął wreszcie na siebie zarabiać. Po zainwestowaniu w serwis jak dotąd 400 milionów dolarów, partnerzy czekają na zwrot inwestycji i niechętnie zapatrują się na kolejne tury finansowania.

Jak jednak zapowiedziała COO Facebooka, Sheryl Sandberg - Facebook ma w tym roku zwiększyć swoje przychody aż o 70%.

Źródło: New York Post

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)