Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
google
13.02.2009 16:10

Filmy z YouTube do pobrania

YouTube testuje system pozwalający na ściąganie filmów na określanych przez właścicieli warunkach licencji, w tym za opłatą.

Podziel się
Dodaj komentarz

YouTube testuje system pozwalający na ściąganie filmów na określanych przez właścicieli warunkach licencji, w tym za opłatą.

Już wcześniej niektóre filmy partnerów YouTube zawierały opcję "Click to download", które można było za darmo pobrać na swój komputer na warunkach Creative Commons. Teraz mogą oni również naliczać za nie ustalone przez siebie opłaty.

Większość biorących udział w teście filmów dostępnych jest za około 1$ i jedynie w formacie MP4. Google wykorzystało dodatkowo okazję do wypromowania swojej innej usługi, ponieważ proces zakupowy odbywa się za pomocą systemu Google Checkout.

Google od bardzo długiego czasu rozgląda się za możliwością zmonetyzowania ogromnej popularności YouTube i dużym krokiem w tym kierunku było na pewno wprowadzenie płatnych wyników wyszukiwania w listopadzie ubiegłego roku. Wydaje się jednak, że nieśmiałe próby udostępnienia swoich zasobów w formie offline nie mają przynosić zysków, a jedynie są ukłonem w stronę użytkowników. Ciężko bowiem wyobrazić sobie, by w momencie gdy największe wytwórnie zrywają współpracę z YouTube (nie wszystkie) i wycofują z serwisu swoje nagrania udało się przekonać większą grupę osób do płacenia za pozostałe materiały niskiej jakości.

Tym bardziej, że przecież - abstrahując od legalności takiego rozwiązania - od bardzo dawna w sieci istnieje niezliczona ilość aplikacji, pozwalających na zapisywanie filmów z YouTube na dysku.

źródło: YouTube Blog / ReadWriteWeb

Tagi: google, proces, system, komputer, youtube, opłaty, filmy, creative, pobrania, wytwórnie, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz