Notowania

polska
26.08.2010 12:52

Firma redcoon chce przejąć Merlin.pl

Właściciel sieci sklepów www z elektroniką użytkową, nie wierzy, że Empik przejmie Merlina. Chce przejąć sklep i jego pracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz

Właściciel sieci sklepów www z elektroniką użytkową, nie wierzy, że Empik przejmie Merlina. Chce przejąć sklep i jego pracowników.

Przejęcie Merlin.pl uzależnione jest od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zdaniem zarządu redcoon, do przejęcia nie dojdzie ze względu na sprzeciw branży.

"8 lipca 2010 poruszenie w polskiej branży e-commerce wywołały informacje o zawarciu umowy inwestycyjnej pomiędzy Empik Sp. z o.o. (NFI EMF) a spółką Merlin.pl SA. Może ona wejść w życie dopiero, gdy zgodę wyrazi Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Protesty wydawców książek i branży muzycznej, dają podstawę do opinii, że do przejęcia może nie dojść" - uzasadnia spółka.

Ponieważ umowa pomiędzy Empikiem a Merlin.pl jest dopiero przedwstępna ponownie zgłaszamy nasz akces na zakup sklepu Merlin.pl  – mówi **Magdalena Zomrowska**, prezes redcoon Polska Sp z o.o.

W lipcu 2010 roku spółka NFI Empik Media Fashion (właściciel empik.com) poinformowała, że planuje przejąć internetową księgarnię Merlin.pl. Oba sklepy dotychczas konkurowały ze sobą. Przejęcie zależne jest od decyzji UOKiK. Empik chce przejąć 60 procent udziałów Merlina. Cała operacja miałaby się zakończyć 31 października 2010.

Tagi: polska, branży, media, sieci, prezes, umowa, przejęcie, uokik, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz