Notowania

internet
19.08.2009 08:48

Fundusze unijne na rozwój eTutora

Serwis nauki języków obcych otrzymał fundusze unijne, deklarując rozwój w nowatorskim kierunku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Serwis nauki języków obcych otrzymał fundusze unijne, deklarując rozwój w nowatorskim kierunku.

W ramach programu Innowacyjna Gospodarka serwis eTutor.pl, oferujący naukę języków obcych w internecie otrzymał 670 tys. zł na rozwój i rozbudowę usług internetowych. Serwis planuje połączenie dwóch klasycznych modeli nauczania języków obcych przez internet: nauki przez nauczyciela on-line oraz kursów samodzielnej nauki. Będzie to coś w rodzaju szkolenia, które poza internetem nazywa się popularnie „blended learning”. W tak pomyślanym schemacie nauczyciel łączy się z uczniem przez internet, korzystając jednocześnie ze skonstruowanych przez serwis kursów e-learningowych.

Strona będzie korzystała z „Multiprezentacji” (która pozwala na ilustrowanie jednego słowa w różnym kontekście nagrań wideo, głosu lektorów lub obrazów). Serwis eTutor deklaruje dodatkowo nowatorskie użycie algorytmu „spaced repetition”, co będzie się opierało na analizie danych statystycznych historii nauki wybranych kilkuset osób, które dotychczas korzystały z serwisu przez okres trzech lat.

Jeśli eTutor wykorzysta w opisywany przez siebie sposób uzyskane fundusze, będzie - zdaniem twórców - poważną konkurencją dla działających na rynku szkół językowych i e-learningowych w internecie, m.in.: Kursy-online.pl oraz Supermemo.pl.

Tagi: internet, gospodarka, rynek, serwis, program, wideo, połączenie, rozwój, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz