Notowania

polska
14.07.2010 15:58

Gadu Gadu i Nasza Klasa pod wspólnymi skrzydłami?

Grupa Naspers, właściciel GG Network, przejęła 28,7 procent udziałów Digital Sky Technologies. DST posiada udziały w Facebooku, Groupon i firmie Zynga. Jest także właścicielem Forticomu, inwestora Naszej-Klasy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Grupa Naspers, właściciel GG Network, przejęła 28,7 procent udziałów Digital Sky Technologies. DST posiada udziały w Facebooku, Groupon i firmie Zynga. Jest także właścicielem Forticomu, inwestora Naszej-Klasy.

Plotki o transakcji krążyły w mediach już od lutego tego roku, kiedy to rosyjski dziennik Wiedomosti podał informację o ewentualnej transakcji. Teraz jednak spółki oficjalnie potwierdzają te doniesienia. Afrykański koncern Naspers przejął prawie 30 procent udziałów w rosyjskim Digital Sky Technologies. Naspers zainwestuje 388 milionów dolarów, poprzed oddanie swojej części Mail.ru.

Znamy i współpracujemy z DST od dawna. Cieszymy się ze wzmocnienia naszego partnerstwa, które pozwoli na szerszą ekspozycję na rynku internetowym - powiedział **Antonie Roux**, szef operacji Naspers.

Ani Gadu Gadu, ani NK nie chcą komentować tej transakcji ani kwestii ewentualnego połączenia obu firm.

To się dzieje ponad nami, więc nie chcemy się wypowiadać w temacie przejęć - mówi **Jarek Rybus**, rzecznik grupy GG Network.

Rybus nie mówi także, czy spółka wiedziała o transakcji. Z kolei z naszej rozmowy z Arkadiuszem Pernalem, prezesem NK.pl wynika, że o transakcji Nasza Klasa nie wiedziała.

Nie potrafię tego skomentować, bo jeśli chodzi o naszą wiedzę, to takiej transakcji nie będzie - mówił Pernal w [ wywiadzie ]( http://interaktywnie.com/biznes/artykuly/social-media/prezes-naszej-klasy-zapewnia-nikt-nie-trafi-na-jogurty-15202?page=2 ), zapytany o plotki związane z przejęciem udziałów w DST.

Digital Sky Technologies powstało w 2005 roku i jest jednym z największych koncernów internetowych w Europie Wschodniej. Wraz z partnerem, DST Global, posiada też udziały między innymi w Facebooku, Groupon, czy też w firmie Zynga, zajmującą się produkcją gier online. DST jest również właścicielem Forticomu, funduszu, który posiada ponad 60 procent udziałów w Naszej Klasie, czy rosyjskich Odnoklassnikach.

Naspers z kolei jest południowoafrykańską spółką, która działa obecnie w 129 krajach. Koncern skupia się przede wszystkim na platformach internetowych (e-commerce, społeczności, komunikacja, gry), ale też płatnej telewizji. Naspers jest między innymi właścicielem polskiej spółki GG Networks, właściciela komunikatora Gadu Gadu. W Polsce posiada również udziały w Grupie Allegro i w serwisie Bankier.pl.

Tagi: polska, rynek, polski, serwis, media, prawo, produkcja, telewizja, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz