Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
14.07.2010 15:58

Gadu Gadu i Nasza Klasa pod wspólnymi skrzydłami?

Grupa Naspers, właściciel GG Network, przejęła 28,7 procent udziałów Digital Sky Technologies. DST posiada udziały w Facebooku, Groupon i firmie Zynga. Jest także właścicielem Forticomu, inwestora Naszej-Klasy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Grupa Naspers, właściciel GG Network, przejęła 28,7 procent udziałów Digital Sky Technologies. DST posiada udziały w Facebooku, Groupon i firmie Zynga. Jest także właścicielem Forticomu, inwestora Naszej-Klasy.

Plotki o transakcji krążyły w mediach już od lutego tego roku, kiedy to rosyjski dziennik Wiedomosti podał informację o ewentualnej transakcji. Teraz jednak spółki oficjalnie potwierdzają te doniesienia. Afrykański koncern Naspers przejął prawie 30 procent udziałów w rosyjskim Digital Sky Technologies. Naspers zainwestuje 388 milionów dolarów, poprzed oddanie swojej części Mail.ru.

Znamy i współpracujemy z DST od dawna. Cieszymy się ze wzmocnienia naszego partnerstwa, które pozwoli na szerszą ekspozycję na rynku internetowym - powiedział Antonie Roux, szef operacji Naspers.

Ani Gadu Gadu, ani NK nie chcą komentować tej transakcji ani kwestii ewentualnego połączenia obu firm.

To się dzieje ponad nami, więc nie chcemy się wypowiadać w temacie przejęć - mówi Jarek Rybus, rzecznik grupy GG Network.

Rybus nie mówi także, czy spółka wiedziała o transakcji. Z kolei z naszej rozmowy z Arkadiuszem Pernalem, prezesem NK.pl wynika, że o transakcji Nasza Klasa nie wiedziała.

Nie potrafię tego skomentować, bo jeśli chodzi o naszą wiedzę, to takiej transakcji nie będzie - mówił Pernal w wywiadzie, zapytany o plotki związane z przejęciem udziałów w DST.

Digital Sky Technologies powstało w 2005 roku i jest jednym z największych koncernów internetowych w Europie Wschodniej. Wraz z partnerem, DST Global, posiada też udziały między innymi w Facebooku, Groupon, czy też w firmie Zynga, zajmującą się produkcją gier online. DST jest również właścicielem Forticomu, funduszu, który posiada ponad 60 procent udziałów w Naszej Klasie, czy rosyjskich Odnoklassnikach.

Naspers z kolei jest południowoafrykańską spółką, która działa obecnie w 129 krajach. Koncern skupia się przede wszystkim na platformach internetowych (e-commerce, społeczności, komunikacja, gry), ale też płatnej telewizji. Naspers jest między innymi właścicielem polskiej spółki GG Networks, właściciela komunikatora Gadu Gadu. W Polsce posiada również udziały w Grupie Allegro i w serwisie Bankier.pl.

Tagi: polska, rynek, polski, serwis, media, prawo, produkcja, telewizja, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz