Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyniki
10.02.2009 16:10

GfK: Z internetu korzysta 56 proc. Polaków

Ponad połowa (56 proc.) Polaków korzysta z internetu. Oznacza to, że w Polsce jest obecnie 16,7 mln internautów w wieku 15-75 lat. Ponad 80 proc. z nich wchodzi do sieci kilka razy w tygodniu lub...

Podziel się
Dodaj komentarz

*Ponad połowa (56 proc.) Polaków korzysta z internetu. Oznacza to, że w Polsce jest obecnie 16,7 mln internautów w wieku 15-75 lat. Ponad 80 proc. z nich wchodzi do sieci kilka razy w tygodniu lub codziennie - wynika z badania Insytutu GfK Polonia. *
W styczniu 2009 r. odsetek osób korzystających z internetu wzrósł o ponad 2 proc. w porównaniu do grudnia 2008 r.

Jak podał Instytut w poniedziałek, zdecydowana większość polskich internautów - 82 proc. - korzysta z sieci kilka razy w tygodniu lub codziennie. Co dziesiąty zagląda do sieci raz w tygodniu. Internauci korzystający z internetu rzadziej niż raz w tygodniu stanowią zaledwie 8 proc.

Ponad połowę badanej populacji (57 proc.) stanowią osoby w wieku 15-45 lat. W tej grupie prawie osiemdziesiąt proc. deklaruje korzystanie z sieci. Spośród nich aż 84 proc. robi to przynajmniej kilka razy w tygodniu.

Wyniki badania pokazują, że w domu z internetu korzysta już połowa ankietowanych, niemal co trzecia osoba korzysta z niego również w pracy, szkole lub na uczelni (28 proc.), a 13 procent w innych miejscach, takich jak kawiarenki, u znajomych, rodziny itp.

"Bardzo szybko rośnie liczba komputerów podłączonych do sieci, szczególnie laptopów - co piąty respondent ma w domu przenośny komputer" - napisano.

Prawie 70 proc. ankietowanych używa internetu do wyszukiwania informacji potrzebnych do pracy. Taka sama grupa korzysta z komunikatorów internetowych, najchętniej z Gadu-gadu (92 proc. spośród wszystkich użytkowników komunikatorów) oraz ze Skype (67 proc.) Dla ponad połowy respondentów internet jest źródłem rozrywki, plotek i ciekawostek (65 proc.). Prawie połowa (46 proc.) przez internet korzysta z usług finansowo-bankowych.

Coraz częściej Polacy decydują się na zakupy na aukcjach internetowych - w ten sposób zaopatruje się już 28 proc. osób. Najczęściej internauci kupują w sieci książki i muzykę (19 proc.), sprzęt komputerowy (16 proc.) oraz sprzęt RTV (15 proc.). Najrzadziej w sieci kupowane są artykuły żywnościowe - zaledwie 2 proc. Nieczęsto też kupowane są leki i chemia gospodarcza (po 4 proc.).

Badanie GfK Net Index realizowane jest co miesiąc na próbie 950 osób. Dotyczy zachowań Polaków, związanych z korzystaniem z internetu.

Źródło: PAP

Tagi: wyniki, 2008, badania, polsce, sieci, 2009, grupa, internautów, internetu, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz