Notowania

spółki
24.02.2010 14:00

GG i Eurozet rozmawiają o współpracy

Trwają rozmowy o współpracy pomiędzy GG Network, właściciela m.in. komunikatora Gadu-Gadu i radia internetowego OpenFM, oraz spółki Eurozet, posiadającej popularną rozgłośnię radiową - RadioZet.

Podziel się
Dodaj komentarz

Trwają rozmowy o współpracy pomiędzy GG Network, właściciela m.in. komunikatora Gadu-Gadu i radia internetowego OpenFM, oraz spółki Eurozet, posiadającej popularną rozgłośnię radiową - RadioZet.

Wczoraj opublikowane zostało oświadczenie o planach nawiązania współpracy pomiędzy spółkami Eurozet i GG Network, z którego wynika, że obie firmy są na etapie "standardowych rozmów biznesowych na temat ewentualnej współpracy i jej zakresu". Rozważane jest m.in. powołanie do życia podmiotu świadczącego usługi w oparciu o kompetencje obu spółek, wystosowane zostało w związku z tym zapytanie o zgodę na jego powołanie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W kontekście ostatnich wydarzeń w branży internetowych mediów radiowych współpraca, jeśli dojdzie do skutku, może przynieść długofalowe, obustronne korzyści.

**

Nawiązanie współpracy pomiędzy obydwiema spółkami stanowiłoby wyraz trendu zacieśniania współpracy na polskim rynku medialnym i tworzenia strategicznych aliansów pomiędzy podmiotami z nieco różnych branż, lecz dążących do tego samego celu. **Jarosław Rybus, pełnomocnik zarządu i rzecznik prasowy GG Network podkreśla, że ewentualna współpraca z Eurozet będzie elementem strategii budowania pozycji. - Z uwagi na dynamicznie trwającą konwergencję mediów, nawiązujemy współprace z solidnymi, dużymi i doświadczonymi partnerami spoza Internetu ale nie tylko. Chcemy łączyć kompetencje, know-how obu partnerów. Dobrym przykładem już podjętej takiej współpracy jest umożliwienie użytkownikom Gadu-Gadu oglądania telewizji Ipla bezpośrednio w komunikatorze. Spółce zależy na dalszym rozwoju radia OpenFM i umocnieniu pozycji w tej branży.

Efekty współpracy komentuje Andrzej Garapich, prezes zarządu PBI. Współpraca GG i Eurozet na pewno zapowiada zmiany na rynku radia w Internecie. - Z jednej strony mamy znaczący podmiot radiowy, z drugiej znaną spółkę internetową, która szuka swojego miejsca na rynku radia online. Współpraca na pewno będzie korzystna dla obu podmiotów i wpłynie na dalsze decyzje konkurentów. Będę się przyglądał tej współpracy z zainteresowaniem.

Andrzej Garapich podkreśla również rolę takiej współpracy w standaryzacji rynku badań radia online. - Zetka to bardzo dobrze zarządzana stacja, z profesjonalnymi managerami i znakomicie działającym działem badawczym. Współpraca z nimi w ramach IRBRI układała się bezproblemowo. Faktycznie GG miało ostatnio problemy ze zrozumieniem znaczenia i roli badań audiensowych na rynku. Uważam, że taki partner dla GG jak Eurozet może mieć wyłącznie pozytywny efekt.

Przedstawiciele Eurozet nie komentują informacji zawartych w oświadczeniu prasowym.

Tagi: spółki, internet, rynek, branży, polski, strona, telewizja, prezes, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz