Notowania

nowe
13.04.2009 01:00

Giegieo łączy Gadu-Gadu z Outlookiem

Bezpłatny program zaprojektowany przez firmę CodeTwo rozszerza funkcjonalność Microsoft Office Outlook o funkcje komunikatora Gadu-Gadu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Bezpłatny program zaprojektowany przez firmę CodeTwo rozszerza funkcjonalność Microsoft Office Outlook o funkcje komunikatora Gadu-Gadu.

Dzięki darmowemu programowi Giegieo użytkownicy Gadu-Gadu i Microsoft Outlook nie muszą już przełączać okienek na pasku zadań Windows, aby skorzystać z obu rozwiązań naraz. Zarządzanie kontaktami, rozmowa tekstowa online, wysyłanie SMS odbywają się w jednym miejscu, w Microsoft Outlook. Rozszerzenie rozpoznaje, czy osoba, do której wysyłamy lub od której otrzymujemy elektroniczną korespondencję, znajduje się na liście kontaktów w Gadu-Gadu. Jeśli porównanie wypada pozytywnie, można od razu rozpocząć rozmowę albo skorzystać z innej funkcji komunikatora.

Giegieo wyświetla w Outlooku statusy i opisy kontaktów z Gadu-Gadu. W przychodzącym e-mailu widać, czy jego nadawca jest obecnie dostępny w komunikatorze: ikonka dostępności i opis umieszczany jest na specjalnym panelu wbudowanym w wiadomość elektroniczną. Zamiast pisać odpowiedź, można rozpocząć rozmowę z nadawcą bezpośrednio z okienka poczty, bez konieczności wyszukiwania kontaktu na liście Gadu-Gadu czy w Outlooku. Giegieo dołącza status dostępności również do wysyłanych e-maili. Wyłączenie komunikatora lub wybranie opcji "Ukryty" każdorazowo spowoduje również zmianę statusu w stopce już wysłanej wiadomości.

Giegieo pozwala również na szybkie utworzenie nowego kontaktu w przypadku, gdy użytkownik Microsoft Office Outlook otrzymuje korespondencję od osoby, której jeszcze nie ma na liście kontaktów. Wystarczy, że w pasku narzędzi Giegieo wybierze opcję "Utwórz nowy kontakt w Outlooku" lub "Nadaj numer GG" (jeśli zna numer Gadu-Gadu nadawcy). Program posiada jeszcze jedną pożyteczną funkcjonalność - automatycznie wykrywa nowe kontakty wpisane do komunikatora i proponuje zaimportowanie tego kontaktu do Outlooka. Numery GG można wpisywać i modyfikować także ręcznie.

Giegieo współpracuje z programem Microsoft Outlook 2007 / 2003 oraz wersjami Gadu-Gadu 8.0 / 7.x / 6.x. Aplikacja działa w systemie Microsoft Windows Vista / XP / 2000.

Pobierz wersję beta Giegieo 0.9.14.

Źródło: Informacja prasowa

Tagi: nowe, nowy, microsoft, program, online, zarządzanie, użytkownicy, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz