Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
opinia
10.02.2010 11:00

Google Buzz - czyli Google jednak społecznie!

To już potwierdzona wiadomość - Google zamierza wzbogacić swoją pocztę o nowe społecznościowe funkcje, takie jak te oferowane przez Facebooka czy Twittera. Nowa usługa pojawi się już za kilka dni.

Podziel się
Dodaj komentarz

To już potwierdzona wiadomość - Google zamierza wzbogacić swoją pocztę o nowe społecznościowe funkcje, takie jak te oferowane przez Facebooka czy Twittera. Nowa usługa pojawi się już za kilka dni.

Wczoraj komentowaliśmy krążące po sieci informacje na temat nowej funkcji społęcznosciowej od Google. Dziś informacja o Google Buzz pojawiła się na googlowskim blogu - wczoraj wieczorem przedstawiciele giganta nowy produkt zaprezentowali na specjalnie zorganizowawanej konferencji. Funkcja będzie przybudowana do Gmaila i kompatybilna z jego listą adresową. Użytkownicy tak jak w innych społecznosćiowych portalach będą mogli za pomocą ściany dzielić się swoimi zdjeciami, filmami czy linkami i budować wirtualną społeczność. Jak informuje producent, Buzz ma być w pełni otwartą platformą służącą do wymiany informacji, której przyszły wygląd i zastosowanie będzie w pełni zależne od tworzących go użytkowników.

Informacja zdołała wywołać już wiele komentarzy. Najczęściej przeczytać można opinie typu: " Buzz się spóźnił, jest nudny i ułomny". Business Insider nazywa Google Buzz nieudolną odpowiedzią na Twittera i Facebooka i nie wróży mu wielkich sukcesów. Główne zarzuty dotyczą tego, iż Google tak naprawdę nie oferuje nic nowego, czego internauci by już nie znali. Design Buzza nie odbiega niczym od dotychczasowej estetyki googlowskich aplikacji. Wiecej o Google Buzz można przeczytać na stronie www.google.com/buzz.

Przygotowana została również mobilna wersja Google Buzz, przeznaczona dla iPhone'a i Androida, którą wzbogacono o aspekt geolokalizacji. Działanie prezentuje poniższe wideo:

Źródło: Business Insider

Tagi: opinia, pomoc, sieci, strona, ściany, portal, komentarz, film, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz