Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wyniki
09.09.2010 09:47

Google Instant. Inteligentne wyszukiwanie?

Google udostępniło nowy interfejs i infrastrukturę, które skrócą czas wyszukiwania "przewidując" hasło wpisywane do wyszukiwarki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Google udostępniło nowy interfejs i infrastrukturę, które skrócą czas wyszukiwania "przewidując" hasło wpisywane do wyszukiwarki.

Google liczy przede wszystkim na oszczędność. Korzystanie z opcji Instant pozwoli na szybsze wyszukanie interesujących fraz

Google Instant udostępniony jest już dla google.com dla wszystkich użytkowników posługujących się językiem angielskim, jak również dla zalogowanych użytkowników w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Instant będzie również dostępny dla wszystkich użytkowników Google w Rosji.

Od dawna mieliśmy świadomość, że przewidując zapytania moglibyśmy również przewidywać wyniki wyszukiwania. Jednak realizacja tego celu była dużym wyzwaniem zarówno pod względem technologicznym jak i projektowym – powiedział Jonathan Effrat, Product Manager, Google Web Search.

Jak działa Instant? Użytkownik wpisując hasło do wyszukiwarki nie musi naciskać klawisza Enter by rozpocząć wyszukiwanie. Google sam podpowiada frazy i rozpoczyna ich wyszukiwanie. Wyniki wyszukiwania są wyświetlane dynamicznie w trakcie wpisywania słów kluczowych - w czasie rzeczywistym. Ponadto użytkownik może "przewijać" dalsze proponowane hasła i od razu zobaczyć wyniki wyszukiwania.

Google szacuje, że w przypadku przeciętnych zapytań wyświetlanych będzie od pięciu do siedmiu razy więcej stron wyników niż dotychczas.

W ciągu najbliższych tygodni Google Instant pojawi się również w Polsce.

Tagi: wyniki, polsce, google, manager, infrastruktura, wyszukiwarki, użytkownik, web, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz