Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Google kończy 12 lat i inwestuje w pięć pomysłów

Z okazji urodzin internetowy gigant zmienił logo na Doodle. Między innymi z tej okazji chce zmienić świat.

Podziel się
Dodaj komentarz

Z okazji urodzin internetowy gigant zmienił logo na Doodle. Między innymi z tej okazji chce zmienić świat.

Google wydaje się być bardzo młody, jednak 12 lat w świecie technologii to bardzo długi okres czasu. Wraz z urodzinami koncern zmienia logo w swojej wyszukiwarce, na tak zwany Doodle (logo okolicznościowe).

W piątek z kolei gigant poinformował o zwycięzcach programu "Project 10 to the one hundtredth". Projekt powstał dwa lata temu, a na celu miał wyłonienie pięciu idei, które zmienią świat. W sumie do Google nadesłano 150 tysięcy pomysłów. Z tej puli wybranych zostało zaledwie 16, a i z tej grupy ostała się tylko piątka. W ostatnim etapie głosowali internauci.

W projekcie zwyciężyli Fundacja Akademia Khana, która otrzyma 2 miliony dolarów na powiększenie prowadzonej biblioteki cyfrowej. W jej skład wchodzą filmy i książki edukacyjne, które mają być dostępne dla każdego. Pieniądze otrzymane od Google fundacja przeznaczy między innymi na przetłumaczenie swoich zasobów na inne języki.

Google zainwestuje również w Afrykański Instytut Nauk Matematycznych - 2 miliony dolarów od Google przeznaczy na wspieranie studentów nauk ścisłych na terenie USA. 3 miliony dolarów otrzyma fundacja FIRST - będzie promować matematykę i nauki ścisłe. Promocja ma objąć wszystkie kontynenty. Kolejne 2 miliony dolarów otrzyma serwis Public.Resource.org, który ma wesprzeć inicjatywę Law.gov - udostępniająca online dokumenty z amerykańskich sądów.

Tagi: książki, filmy, usa, serwis, pieniądze, projekt, wszystkie, google, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz