Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Google oficjalnie ogłasza: Będzie serwis muzyczny

0
Podziel się

Google udostępnia nową usługę OneBox. Przedstawiciele koncernu oficjalnie ogłosili, że nawiązali współpracę z serwisami muzycznymi Lala oraz MySpace. Teraz każdy użytkownik będzie mógł nieodpłatnie przesłuchać wyszukane piosenki (od 30 sekund do całego utworu, w zależności od właściciela utworu), a także zakupić je i pobrać na swój komputer.

Google oficjalnie ogłasza: Będzie serwis muzyczny
bEhbYBfV

Tydzień temu pisaliśmy o pojawieniu się niepotwierdzonych informacji o tym, że Google ma zamiar uruchomić własny serwis muzyczny. Wczoraj firma potwierdziła te domysły i ogłosiła oficjalnie, że uruchamia Music OneBox - usługę zintegrowaną z wyszukiwaniem Google. Informacje o artystach, utworach, słowach piosenki czy albumach od razu pozyskiwane będą z MySpace oraz Lala, a także serwisów Pandora, Imeem i Rhapsody. Wyszukiwanie tekstów piosenek powstało we współpracy z Gracenote, należącym do Sony.

Jak działa nowa usługa? Po wkilkaniu poszukiwanej frazy na szczycie listy użytkownik znajdzie odnośniki do serwisów muzycznych - linki oznaczone małymi ikonkami z symbolem "play". Jeśli kliknie na któryś z nich, otworzy się okienko z odtwarzaczem, a także z linkiem umożliwiającym zakup. Na takiej samej zasadzie wyszukiwane będą filmy wideo. Niezależnie od tego, na niższych pozycjach będą się pojawiały odnośniki do filmów na YouTube, także ten serwis - jak przekonują przedstawiciele Google - nie musi czuć się zagrożony. Google planuje również inwestować w swój portal wideo. Koncern prowadzi rozmowy z Universalem i Sony, aby stworzyć moduł Vevo, czyli serwis z teledyskami. Premierę zapowiedziano na grudzień.

Aktualnie około 30 proc. ruchu prowadzącego do stron muzycznych pochodzi z Google. Wydaje się, że po wprowadzeniu usługi Music OneBox, może on się jedynie zwiększyć.

bEhbYBfX

Póki co Music OneBox będzie dostępny wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych i ma ruszyć w najbliższą środę. Wprowadzenie go w innych krajach nie jest na razie możliwe, gdyż naruszyłoby umowy licencyjne. Nowa usługa Google ma stanowić konkurencję dla sklepu iTunes - obecnego lidera w handlu elektroniczną muzyką.

Źródło: GoogleBlog

bEhbYBgy
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)