Notowania

Przejdź na
książki
19.10.2009 10:01

Google otwiera sklep z książkami

Google oficjalnie ogłosił, że na początku 2010 roku uruchomi księgarnię internetową Google Editions.

Podziel się
Dodaj komentarz

Google oficjalnie ogłosił, że na początku 2010 roku uruchomi nowy serwis Google Editions, czyli księgarnię internetową oferującą cyfrowe książki dla wszystkich urządzeń z dostępem do internetu.

Do tej pory koncern uzyskał na podstawie umowy z wydawcami prawa do rozpowszechniania ponad pół miliona książek. Korzystać z tego zasobu będzie mógł każdy, kto posiada urządzenie z dostępem do Internetu (komputer, palmtop, czytniki ebooków, telefon komórkowe itp.). Prawdopodobnie publikacje udostępniane w Google Editions będą pozbawione zabezpieczeń DRM. Takie rozwiązanie wynika z tego, iż – jak przekonują pracownicy Google – celem projektu gdyż Google jest dotarcie z elektronicznymi wydaniami książek do jak największej liczby potencjalnych klientów. Stąd pomysł, aby umożliwić internautom dowolne korzystanie ze ściągniętych z sieci książek.

Tom Turvey, zajmujący się projektem Google Book Search wyjaśnia, że Google Editions ma być jedynie miejscem, w którym wydawcy będą mogli sprzedawać swoje produkty, a nie konkurencją dla innych internetowych księgarni. W związku z tym użytkownicy będą mogli zakupić publikacje wydawane przez różne wydawnictwa, także te oferowane w innych księgarniach. W przypadku transakcji za pośrednictwem serwisu, Google otrzyma część prowizji ze sprzedanego tytułu.

Księgarnia ma byc uruchomiona w pierwszej połowie przyszłego roku.

Tagi: książki, internet, serwis, prawo, sieci, projekt, telefon, zabezpieczenie, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz