Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Google promuje Chrome na YouTube

0
Podziel się

Google rozpoczęło kampanię promocyjną przeglądarki Chrome, udostępniając 11 krótkich filmów, które mają uświadomić widzom zalety przeglądarki.

bEifHWdh

Google rozpoczęło kampanię promocyjną przeglądarki Chrome, udostępniając 11 krótkich filmów, podkreślających zalety oprogramowania.

Choć od premiery Chrome minęło już prawie 8 miesięcy, jeden z głośniejszych w ostatnim czasie produktów Google nie doczekał się kampanii reklamowej z prawdziwego zdarzenia. Tuż po swoim starcie otrzymał co prawda na kilka dni miejsce na głównej stronie google.com, jednak późniejsze działania marketingowe sprowadzały się do reklam tekstowych i graficznych w AdSense oraz rozmieszczenia kilku buttonów, umożliwiających pobranie narzędzia (m.in. na YouTube).

Tym razem gigant chce zwrócić uwagę internautów przy pomocy 11 filmów, zamieszczonych w YouTube, które mają uświadomić widzom zalety przeglądarki. Hasłem przewodnim jest "Google Chrome. A new way to get online".

bEifHWdj

"Istnieje naprawdę nieliczna grupa osób, zwracających uwagę na przeglądarkę, której używają - cała reszta tak naprawdę się nad tym nie zastanawia" - twierdzi Robert Wong, dyrektor kreatywny w Google. "Wyobraźmy sobie jednak, że przeglądarka to samochód, a ludzie nie mają pojęcia czym jeżdżą i nie zdają sobie sprawy z tego, że mają wybór".

Google nie zmienia swojej taktyki i nadal chce toczyć bój z Firefoxem, IE i Safari jak najniższym kosztem. Według osób związanych z projektem, budżet na wspomniane filmy nie przekroczył 10 tysięcy dolarów, a jako "nośnik" wykorzystano własny serwis.

Działania są odpowiedzią na nie najlepsze wyniki Chrome, którego aktualny udział w rynku przeglądarek - według Net Applications - to około 1,23% (Internet Explorer - 66,8%, Firefox - 22%, Safari 8,2%). Niski wynik może być także spowodowany ciągłym brakiem wersji na Mac, która ma się ukazać w połowie tego roku.

bEifHWdp

Źródło: Advertising Age

bEifHWdK
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)