Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
strona
01.07.2011 12:51

Google rozwija funkcję +1

Funkcja +1 nie jest jeszcze dostępna w ramach wyników wyszukiwarki Google w Polsce, ale już teraz warto zapoznać się z możliwościami +1, które są systematycznie rozwijane.

Podziel się
Dodaj komentarz

W marcu Google wystartowało z funkcją +1, odpowiednikiem Facebook’owego przycisku „Lubię to”. Na blogu poinformowano, że jest to odpowiedź na oczekiwania użytkowników, którzy będą chętniej dzielili się swoimi rekomendacjami i kiedy będą wiedzieli, że ich rada będzie mogła przydać się przyjaciołom w trakcie poszukiwania informacji w wyszukiwarce.

Przycisk +1 w wynikach wyszukiwania

Początkowo przycisk +1 widoczny był jedynie dla zalogowanych użytkowników i umożliwiał rekomendowanie treści poprzez stronę wyników wyszukiwania:

41862_01.png

Źródło obrazka: http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2011/03/introducing-1-button.html

W wynikach wyszukiwania prezentowane są informacje, który z przyjaciół zarekomendował daną podstronę:

41863_02.png

Źródło obrazka: http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2011/03/introducing-1-button.html

Przycisk +1 na stronie www

Po około 3 miesiącach Google ogłosiło możliwość umieszczenia przycisku na stronie www, analogicznie jak w przypadku przycisku „Lubię to”:

41864_03.png

Źródło obrazka: http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2011/06/add-1-to-help-your-site-stand-out.html

Jest to duży krok w rozwoju funkcji, ponieważ do tej pory możliwe było rekomendowanie treści jedynie ze strony wyników wyszukiwania. Wygenerowanie kodu potrzebnego do umieszczenia przycisku na stronie możliwe jest poprzez panel w Google Webmaster Central.

Rekomendacje +1 widoczne także dla niezalogowanych użytkowników

W ramach rozwoju i promowania funkcjonalności Google umożliwiło przeglądanie statystyk rekomendacji +1 w wynikach wyszukiwania także dla niezalogowanych użytkowników.

Wyniki wyszukiwania dla niezalogowanych użytkowników wyglądają następująco:

41865_04.png

Źródło obrazka: http://searchengineland.com/confirmed-google-showing-1-counts-to-logged-out-users-82800

Informacje geolokalizacyjne o rekomendacjach +1

Google udoskonalając możliwości +1 rozszerzyło prezentowane w wynikach wyszukiwania informacje o liczbę osób rekomendujących dane informacje dla użytkowników mieszkających w tym samym mieście, co osoby polecające:

41866_05.png

Źródło obrazka: https://twitter.com/#!/tomcritchlow/status/85436340384182272

Dostępność +1 w wersjach językowych Google

Google powoli rozpoczyna ekspansję funkcji +1, tak aby mogła pojawiać się w wynikach wyszukiwania na całym świecie. W pierwszej kolejności o +1 zostaną wzbogacone wersje językowe Google w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii i Francji, a wkrótce potem także większość innych wersji językowych Google, w tym – mam nadzieję – również wersja polska.

Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz