Notowania

Przejdź na
rynek
22.10.2009 11:26

Google uruchamia własny serwis muzyczny?

Google intensywnie przygotowuje się do uruchomienia własnego serwisu muzycznego. Usługa prawdopodobnie będzie nazywała się Google Audio.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Serwis TechCrunch.com informuje, że Google intensywnie przygotowuje się do uruchomienia własnego serwisu muzycznego. Usługa prawdopodobnie będzie nazywała się Google Audio. *

Jak donosi TechCrunch.com, póki co pewna jest tylko informacja, że Google dostało zgodę na dystrybucję materiałów od największych światowych wytwórni muzycznych. Charakter nowej usługi pozostaje ciągle na poziomie domysłów i spekulacji. Przewiduje się, że nowy serwis muzyczny będzie się różnić działaniem od tego, który Google uruchomił rok temu w Chinach. Nie wiadomo, czy dostępne nagrania użytkownicy będą mogli pobierać, czy odsłuchiwać on-line.

Z początku nowa usługa ma być dostępna tylko na rynku amerykańskim. Trudno powiedzieć, kiedy trafi na inne rynki. Dla porównania, Google Voice, który wystartował kilka miesięcy temu, wciąż nie wyszedł poza granice USA.

Serwis muzyczny Google'a wydaje się być kolejnym ruchem na linii Google-Apple. Byłaby to zatem odpowiedź giganta na na iTunes Store konkurenta i zarazem następny produkt Google w ciągu ostatnich miesięcy mający uderzyć w firmę Steve'a Jobsa.

Przedstawiciele Google na razie odmawiają wszelkich komentarzy w tej sprawie.

Tagi: rynek, serwis, komentarz, usługi, rok, użytkownicy, ruch, online, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz