Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
02.11.2009 13:15

Google Voice poza USA?

Telefonia internetowa należąca do Google ma już ponad milion klientów i być może już niedługo będzie dostępna poza granicami Stanów Zjednoczonych. Koncern nawiązał umowy z zagranicznymi firmami, które mają udostępnić tę usługę - czytamy na stronie BusinessWeek.

Podziel się
Dodaj komentarz

BusinessWeek dotarł do dokumentu przedstawionego Federalnej Komisji Łączności, w którym Google tłumaczy się ze stawianych mu przez Apple zarzutów. Przedstawiony 28 października dokument jest odpowiedzią na oskarżenia o to, iż gigant Mountain View miał nieuczciwie blokować połączenia do określonych numerów pochodzących z terenów wiejskich.

Google odpowiada, iż blokada wybranych numerów spowodowana była chęcią zmniejszenia kosztów. Jednak nie te tłumaczenia zainteresowały najbardziej dziennikarzy z BusinessWeek. Zwracają oni uwagę na kilka innych istotnych informacji, które pojawiają w dokumencie, a raczej pojawiły się w jego pierwszej wersji. Ostatecznie bowiem wiadomości zostały usunięte z tekstu, gdyż ujawniały poufne dane o liczbie klientów korzystających z Google Voice oraz o partnerach Google. Redaktorzy BusinessWeek, którzy widzieli dokument przed ocenzurowaniem go, zdecydowali się na opisanie i udostępnienie tych danych.

Zgodnie z pismem, Google Voice (usługa umożliwiająca obsługiwanie z jednego numeru kilku telefonów – stacjonarnego, komórkowego czy firmowego) ma mieć około 1,419 mln użytkowników, z czego 570 tys. korzysta z usługi przez 7 dni w tygodniu. Szybkość, z jaką Google Voice zdobywa popularność, mimo jego ograniczeń, wydaje się być powodem zatargów między ta firmą, a Apple i AT&T – do takich wniosków doszedł BusinessWeek.

W swojej korespondencji z Federalną Komisja Łączności, Google ujawnia nazwy kliku firm, z którymi koncern zdecydował się na podpisanie kontraktów. Żadna z usług jeszcze nie ruszyła, ale kroki te można odczytać – zdaniem BusinessWeek - jako zapowiedź wyjścia Google Voice poza rynek amerykański.

Pod koniec lipca 2009 roku firma Apple nie wyraziła zgody na umieszczenie w App Store aplikacji Google Voice, dzięki której można byłoby wykonywać połączenia telefoniczne za pośrednictwem internetu, a nie sieci komórkowej. Wydaje się, iż decyzja ta podyktowana mogła być obawami AT&T, wyłącznego sprzedawcy iPhone'ów, że Google Voice mogłoby wpłynąć na zmniejszenie jego przychodów z usług głosowych. Sprawą zajmuje się Federalna Komisja Łączności.

Źródło: BusinessWeek

Tagi: usa, internet, rynek, sieci, komisja, apple, dane, usługi, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz