Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Google zintegruje Chrome z Flashem

0
Podziel się

Google zamierza zintegrować Flash Player z przyszłą wersją oprogramowania Chrome - Adobe wychodzi na prostą.

Google zintegruje Chrome z Flashem
bEgwTBJx

Google zamierza zintegrować Flash Player z przyszłą wersją oprogramowania Chrome - Adobe wychodzi na prostą.

Technologia Adobe Flash Player, choć bardzo popularna, w ostatnim czasie została dość mocno zdyskredytowana przez obrońców Apple i HTML5 - jako nieodpowiednia do obsługi urządzeń mobilnych (w związku z tym m.in. w iPadzie nie uwzględniono obsługi wtyczki flash). Firmie z pomocą przyszedł Google. Gigant postanowił zintegrować flasha ze swoim oprogramowaniem Chrome.

Zgodnie z umową podpisaną pomiędzy podmiotami, gdy internauci będą pobierać Chrome, automatycznie otrzymają najnowszą wersję Adobe Flash Player - nie będzie konieczne jej oddzielne instalowanie. Ponadto użytkownicy będą otrzymywać na bieżąco odpowiednie aktualizacje robione przez przeglądarkę. Flash ma być dostępny na wszystkich tych urządzeniach, które obsługiwane są przez system operacyjny Chrome.

bEgwTBJz

Co to oznacza? Wypuszczone pod koniec tego roku na rynek notebooki oparte na Chrome będą mogły konkurować nie tylko z notebookami bazującymi na Windowsie, ale również z iPadem, który zgodnie z decyzją Apple - flasha posiadać nie będzie.

Źródło: Chromium Blog, TechCrunch

bEgwTBKa
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)