Notowania

Przejdź na
rynek
12.07.2010 08:40

GoogleFarmVille? Gigant inwestuje w gry online

Jak dowiedział się TechCrunch, internetowy gigant zainwestował do 200 milionów dolarów w Zyngę, firmę, która stworzyła FarmVille i Mafia Wars.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jak dowiedział się TechCrunch, internetowy gigant zainwestował do 200 milionów dolarów w Zyngę, firmę, która stworzyła FarmVille i Mafia Wars.

Ruch Google miałby być skierowany przeciwko Facebookowi. Gigant chce bowiem uruchomić jeszcze w tym roku Google Games - serwis społecznościowy zorientowany na gry. Rynek gier jest już wprawdzie dość mocno nasycony, ale Google nie szczędzi gotówki na inwestycje.

Inwestycja w Zyngę kosztowała giganta od 100 do 200 milionów dolarów. Deweloper gier online ma być podstawą do uruchomienia platformy od Google. Zynga może zanotować nawet 350 milionów dolarów przychodu za pierwsze półrocze 2010 roku. Póki co zarówno Zynga, jak i Google, powstrzymują się od komentarzy.

Zynga wypuściła największe gry przeglądarkowe: FarmVille i Mafia Wars, w które gra prawie 80 milionów użytkowników Facebooka i MySpace. Jest więc o co walczyć. Sama Zynga ma obecnie zarejestrowanych około 230 milionów graczy. Firma przyciąga więc inwestorów. W Zyngę zainwestowali już między innymi fundusz Kleiner Perkins Caufield & Byers oraz rosyjski inwestor Digital Sky Technologies. Według szacunków Wall Street Journal, Zynga zdobyła już 44 procent rynku gier online.

Tagi: rynek, serwis, rok, deweloper, dolar, platforma, inwestor, facebook, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz