Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Beata Ratuszniak
|

Gorący atak na Facebooku

0
Podziel się

Na "101 najgorętszych kobiet na świecie" dało się nabrać tysiące użytkowników.

Gorący atak na Facebooku
bEgxtjKJ

Na "101 najgorętszych kobiet na świecie" dało się nabrać tysiące użytkowników.

Użytkownicy Facebooka po raz kolejny padli ofiarą ataku typu clickjacking – robaka, który wykorzystuje ukryty przycisk "Like" (Lubię to). Tym razem część z nich nabrała się na opis "101 Hottest Women In The World". Klikając w link, który lubi znajomy, automatycznie na naszym profilu pojawia się aktualizacja, że i my lubimy stronę.

bEgxtjKL

Sophos wykrywa stronę jako Troj / iframe-ET. Użytkownik mógł nawet nie zauważyć, że jego profil w serwisie został zaktualizowany. Po kliknięciu w link na zainfekowanej stronie otwierała się witryna magazynu dla mężczyzn Maxim.

To kolejny atak clickjacking na Facebooku w ciągu miesiąca. Pod koniec maja użytkownicy złapali się na "Najseksowniejsze wideo w historii". Przejście na stronę i kliknięcie wysyłało do znajomych link zachęcający do kliknięcia. Wideo oczywiście się nie wyświetlało, a kto chciał zainstalować oprogramowanie zalecane na stronie, wpuścił do swojego komputera adware. Jak szacuje firma Sophos, skala wirusa była ogromna - informacja z linkiem pojawiła się na setkach tysięcy profili.

Facebook naprawdę musi zająć się tym problemem na poważnie, jako że jest w coraz większym stopniu atakowany robakami clickjacking. Sieć społecznościowa przede wszystkim powinna zaostrzyć sposób, w jaki na chwilę obecną traktuje "lubienie" zewnętrznych stron internetowych zanim z furtki szerzej skorzystają hakerzy i spamerzy - analizuje Sophos.

Tym razem możemy mówić o nieco mniejszej skali, co jednak nie znaczy, że zagrożenie nie istnieje. Cały czas tworzone są nowe, fałszywe strony, wykorzystujące clickjacking. Bazują nie tylko na erotyce, ale i na dowcipach, między innymi ciekawych sposobów na jedzenie banana.

bEgxtjLm
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)