Notowania

Przejdź na
internet
13.04.2009 01:00

Grupa TP dostarczy bezpłatny internet do gminnych bibliotek

Grupa TP zapewni bezpłatny dostęp do internetu wszystkim bibliotekom na obszarach wiejskich i w małych miejscowościach. Program ma objąć 6.700 placówek.

Podziel się
Dodaj komentarz

**

Grupa TP zapewni bezpłatny dostęp do internetu wszystkim bibliotekom na obszarach wiejskich i w małych miejscowościach. Program ma objąć 6.700 placówek - podała Telekomunikacja Polska w komunikacie prasowym.**

Przy realizacji tego projektu Grupa TP współpracuje z Ministerstwem Kultury, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

"Jesteśmy gotowi, na ustalonych wspólnie zasadach, wyposażyć biblioteki w niezbędne urządzenia do dostępu do internetu stacjonarnego lub w technologii CDMA oraz zapewnić wszystkim bibliotekom biorącym udział w programie bezpłatny dostęp do szerokopasmowego internetu" - powiedział cytowany w komunikacie Maciej Witucki, prezes TP SA.

TPSA prowadzi od 2008 roku inwestycję w radiowy dostęp do internetu w technologii CDMA kosztem około 500 mln zł.

Do końca bieżącego roku zasięg CDMA ma objąć 98 proc. powierzchni kraju.

"Dzięki temu, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, opierając się wyłącznie na nakładach inwestycyjnych realizowanych przez Grupę TP, można zapewnić dostęp do internetu nawet w najbardziej odległych bibliotekach i ich filiach" - napisano.

"Grupa TP jest gotowa podjąć rozmowy z partnerami projektu w celu ustalenia listy bibliotek, które zostaną objęte programem. Bierze również pod uwagę możliwość przyspieszenia inwestycji, by w jak najkrótszym terminie zapewnić dostęp do Internetu tym bibliotekom" - dodano.

Z wstępnych analiz Grupy TP wynika, że około 30 proc. bibliotek w Polsce nie ma dostępu do internetu.

Źródło: PAP

Tagi: internet, polska, telekomunikacja, tpsa, polsce, urządzenia, prezes, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz