Notowania

internet
22.06.2009 12:10

IAB Polska przeciwne rejestracji stron internetowych

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska wydał uchwałę dot. nowelizacji prawa prasowego, w której krytycznie odniósł się do proponowanych zmian.

Podziel się
Dodaj komentarz

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska wydał uchwałę dot. nowelizacji prawa prasowego, w której krytycznie odniósł się do proponowanych zmian nakazujących rejestrację stron internetowych jako tytułów prasowych.

W uchwale Zarządu IAB z dnia 18. czerwca br. czytamy: Szczególnie krytycznie oceniamy utrzymanie w mocy przepisów, będących dziedzictwem poprzedniej epoki, nakazujących rejestrację tytułów prasowych, pod groźbą odpowiedzialności karnej. Korzystanie z konstytucyjnego prawa do swobody wypowiedzi w demokratycznym państwie prawa nie może czynić z obywatela przestępcy.

Według IAB Polska propozycja objęcia mediów internetowych reżimem przepisów prawa prasowego wysunięta przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego nie zasługuje na aprobatę, ponieważ nie uwzględnia ona w najmniejszym choćby stopniu specyfiki publikacji elektronicznych dostępnych w sieci Internet.

Pominięcie przez autorów projektu zasadniczych różnic zachodzących pomiędzy publikacjami prezentowanymi w sieci Internet, a publikacjami wydawanymi w prasie tradycyjnej, wskazuje na konieczność ponownego podjęcia merytorycznej dyskusji na ten temat - czytamy w piśmie IAB.

Związek nawołuje projektodawców ostatnich zmian, administratorów serwisów internetowych, prawników specjalizujących się w tej dziedzinie prawa, jak również inne podmioty zaangażowane w rozwój społeczeństwa informacyjnego do ponownego otwarcia debaty dotyczącej projektu. Jednocześnie Związek deklaruje chęć i gotowość do wzięcia czynnego udziału w pracach nad projektem.

Tagi: internet, branży, praca, media, serwis, prawo, sieci, polski, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz