Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

IAB ShowCase Kraków

0
Podziel się

28 maja zainaugurowano w Krakowie cykl lokalnych spotkań IAB ShowCase.

bEifnrHF

28 maja zainaugurowano w Krakowie cykl lokalnych spotkań IAB ShowCase.

IAB ShowCase to spotkania, mające na celu pozyskanie przez marketerów wiedzy na temat najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie reklamy internetowej. Na IAB ShowCase są prezentowane tylko casy, czyli praktyczne rozwiązania i zastosowania.

Na spotkaniu w Krakowie zaprezentowali się przedstawiciele: Apeiro, Opcom Grupa Eskadra, Eura7, Freshmail, Empathy Interactive, Onet.pl, Pride&Glory Interactive oraz Interia.pl.

bEifnrHH

Łukasz Mikulski i Artur Kacprzak (Apeiro)

Kuba Chudarek i Michał Banaszewski (Opcom)

bEifnrHN

Łukasz Wołek i Grzegorz Skuza (Eura7)

Monika Rosińska i Sebastian Błaszkiewicz (Empathy)

bEifnrHO

Paweł Sala (Freshmail)

Monika Tulicka (Onet.pl)

bEifnrHP

Dawid Szczepaniak i Piotr Friedberg (Pride&Glory Interactive)

Iwona Kacperska (INTERIA.PL)

bEifnrHQ

Anna Maj i Piotr Kowalczyk (IAB Polska)

Piotr Kowalczyk, prezes IAB Polska dla Interaktywnie.com

DS: Skąd pomysł na cykl spotkań ShowCase? Czy spotkania tego typu prowadzone są w innych krajach, w których swoje organy posiada IAB?

PK: Pomysł zorganizowania takiego cyklu wpisuje się wprost w misję IAB, a więc przede wszystkim misję popularyzowania internetu jako medium reklamowego. Pokazywanie marketerom przykładów najlepszych, najskuteczniejszych akcji marketingowych prowadzonych w internecie jest jednym z lepszych sposobów na taka popularyzację. Udało się dzięki temu połączyć zgłaszane do nas potrzeby marketerów, którzy są ciekawi takich informacji, a z drugiej strony firm z branży internetowej, które w ten sposób mogą zaprezentować się jako dostawcę skutecznych rozwiązań marketingowych.

DS: Jeśli tak, to czym różnią się one od polskich spotkań? Czy przeprowadzane są w podobnej, czy nieco innej formie?

PK: Dokładna koncepcja IAB Showcase jest "made in Poland", z czego jesteśmy bardzo dumni. Oczywiście organizacje IAB w innych krajach też prowadzą działania o podobnym charakterze, ale z tego co wiem nigdzie na świecie nie jest to tak dopracowane i sformalizowane. Wyróżnikiem naszego showcase jest fakt, że na sali poza prowadzącym daną prezentację znajdują się wyłącznie marketerzy, a więc nie ma przedstawicieli konkurencji. To pozwala na pełną swobodę prezentacji i pełniejsze przedstawienie tematu łącznie z detalami, które firmom konkurencyjnym niekoniecznie byłyby chętnie pokazywane, a które mogą być bardzo ciekawe dla marketerów.

DS: Jak ocenia Pan pierwsze spotkanie, które odbyło się w Krakowie? Jak przez pryzmat poziomu prezentacji i zainteresowania marketerów ocenia Pan krakowski rynek interactive?

PK: Spotkanie w Krakowie oceniam bardzo pozytywnie, przede wszystkim dlatego że dopisali marketerzy, sala była zapełniona w 100%. Z tego punktu widzenia rynek krakowski, który generalnie jak twierdzą organizatorzy różnych konferencji jest dość trudny, w branży interactive wydaje się bardzo aktywny. Prezentacje na pewno stały na wysokim poziomie, o czym świadczyły dobre reakcje i żywe zainteresowanie publiczności.

DS: W ilu i jakich miastach odbędą się kolejne spotkania cyklu?

PK: Zaplanowane i skonkretyzowane są już dwa kolejne spotkania w najbliższych miesiącach: we Wrocławiu oraz w Trójmieście, na które oczywiście serdecznie zapraszamy.

Sebastian Makowski, marketing manager w Marketing Investment Group dla Interaktywnie.com

DS: Jak środowisko marketerów przyjęło pomysł wyprowadzenia cyklu spotkań poza Warszawę i rozpoczęcia lokalnych edycji?

*SM: *Według mnie wyjście z tego typu imprezą poza Warszawę to bardzo dobry pomysł. Wprowadziłbym jednak pewne zmiany organizacyjne. Po pierwsze, aby takie spotkania miały wiekszą wartość prelegenci nie powinni być ograniczeni tylko i wyłącznie do firm z regionu danego miasta. Wpłynęłoby to pozytywnie na jakość konferencji.

DS: **Czy kilkudziesięciomiutowe wystąpienie na IAB Showcase faktycznie może wpłynąć na decyzję marketera o wyborze agencji do potencjalnego projektu?

SM: Czas na prezentację powinien być nieco dłuższy. W tym momencie prelegenci biegli przez prezentacje jak szaleni, a o jakiejkolwiek dyskusji nie moglo być mowy. Wolalbym też aby prezentacje mialy charakter nieco mniej sprzedażowy, a prezentowały więcej nowinek, unikalnych pomysłów i ciekawych casów. Właśnie tego typu prezentacje są w stanie przekonać marketingowca do podjęcia współpracy z nową agencją.

bEifnrIi
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)