Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

IBM pomoże startupom

0
Podziel się

IBM otwiera swoje zasoby dla nowej generacji przedsiębiorców. Startupy stoją przed wielką szansą rozwoju możliwości biznesowych w branżach szybko rozwijających się, takich jak energetyka, ochrona zdrowia, telekomunikacja i administracja.

IBM pomoże startupom
bEgwZRkl
IBM otwiera swoje zasoby dla nowej generacji przedsiębiorców. Startupy stoją przed wielką szansą rozwoju możliwości biznesowych w branżach szybko rozwijających się, takich jak energetyka, ochrona zdrowia, telekomunikacja i administracja.

Czego pragną startupy?

W dzisiejszym, wymagającym środowisku gospodarczym wprowadzenie nowych pomysłów na rynek przez małe, niedoświadczone firmy jest niemal niemożliwe. Nowa inicjatywa koncernu z Armonk otwiera im dostęp do technologii branżowych w tzw. środowisku cloud computing. I to bez wkładów własnych.

Drew Clark, dyrektor ds. strategii w IBM Venture Capital Group określił nową inicjatywę koncernu Big Blue skierowaną do przedsiębiorców rozpoczynających swoją działalność, jako mały zestaw możliwości, pożądanych przez startupy.

bEgwZRkn

Szeroki wachlarz biznesowych perspektyw

IBM, z ponad 400 tysiącami pracowników na całym świecie, jest liderem branży informatycznej. Współpraca w ramach strategii SmarterPlanet, daje startupom szeroki wachlarz możliwości.

- Wizja Smarter Planet opiera się na współpracy ze wszystkimi aspektami ekosystemu: z ośrodkami naukowymi, z rządem i - co najważniejsze - z rzeczywistymi innowatorami – podsumowuje projekt Claudia Fan, Munce IBM Venture Capital Group.

Jak donosi Readwriteweb.com w ramach programu, IBM zapewni małym firmom dostęp do oprogramowania koncernu oraz do największych zasobów technicznych dla producentów oprogramowania na świecie. Najmniejsi, stojący u progu rozwoju, będą mogli też skorzystać ze współpracy z naukowcami i ekspertami w dziedzinie technologii. IBM , potocznie zwany Big Blue, ma ponad 3 tysiące pracowników w ośmiu największych laboratoriach na całym świecie. Rocznie inwestuje w badania ponad 6 miliardów dolarów.

bEgwZRkt

Ale to nie koniec korzyści dla startupów. Jeśli dodać do tego udział w globalnej sieci SmartCamp – program jest nie do przecenienia. Smart Campy będą się odbywać co drugi miesiąc na całym świecie. W przyszłym roku będzie to Boston, Paryż, Sztokholm, Dublin, Izrael, Anglia i Dolina Krzemowa w USA. Mają one stanowić doskonałą okazję do nawiązania kontaktów w świecie biznesu.

Startupy muszą się dostosować

Drew Clark przyznaje, że inicjatywa nie jest jednak dla każdego, ale jeśli startup dostosuje się do ambicji Smarter Planet, zaowocuje to współpracą.

Kryteria udziału dla nowych firm w inicjatywie Global Entrepreneur są nastepujace: spółka musi być własnością prywatną, działać krócej niż trzy lata oraz aktywnie rozwijać oprogramowanie dostosowane do wizji Smarter Planet.

bEgwZRku

źródło: readwriteweb.com

bEgwZRkO
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)