Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

INFO-TV-FM będzie operatorem telewizji mobilnej

0
Podziel się:

Spółka Info-TV-FM wygrała konkurs na operatora telewizji mobilnej organizowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Spółka Info-TV-FM wygrała konkurs na operatora telewizji mobilnej organizowany przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Konkurs przegrała spółka Mobile TV, utworzona przez czterech operatorów telefonii komórkowej: Polkomtel (Plus)
, PTK Centertel (Orange)
, Polską Telefonię Cyfrową (Era) i P4 (Play).

INFO-TV-FM wpłaci do budżetu państwa 15,1 mln zł. Tyle zadeklarowała we wniosku konkursowym przesłanym do UKE. W złożonej ofercie zobowiązała się do zaoferowania co najmniej 16 programów od przynajmniej 16 dostawców usług audiowizualnych, np. stacji telewizyjnych lub radiowych.

Jak poinformował UKE, przy wyborze zwycięzcy konkursu brano pod uwagę w pierwszym rzędzie zachowanie warunków konkurencji na rynku. Inne kryteria to m.in. wysokość zadeklarowanej kwoty za częstotliwości, na których odbierana będzie telewizja mobilna oraz wiarygodność finansowa.

INFO-TV-FM jest operatorem telekomunikacyjnym świadczącym usługi emisji dla nadawców radiowych, telewizyjnych oraz operatorów telefonii komórkowej. Buduje maszty i wieże telekomunikacyjne oraz udostępnia własną infrastrukturę nadawczą operatorom telefonii komórkowej. Należy do NFI Magna Polonia.

Konkurs na operatora telewizji mobilnej, tzw. DVB-H, UKE ogłosił w październiku 2008 r. DVB-H do końca maja 2015 roku będzie dostępna w 31 miastach, a do końca 2023 roku w całej Polsce. W styczniu br. oferty złożyły Mobile TV oraz INFO-TV-FM.

Spółkę Mobile TV powołali w grudniu 2008 r. czterej operatorzy komórkowi. Udziałowcy spółki posiadają w niej po 30 udziałów stanowiących 25 proc. kapitału zakładowego, uprawniających do 25 proc. ogólnej liczby głosów.

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
interaktywnie.com
KOMENTARZE
(0)