Notowania

praca
07.07.2009 18:10

Interia.pl uruchomiła nową pocztę

Interia.pl uruchomiła nową wersję serwisu pocztowego. Całkowitej przebudowie uległ jego dotychczasowy interfejs oraz kluczowe funkcjonalności.

Podziel się
Dodaj komentarz

Interia.pl uruchomiła nową wersję serwisu pocztowego. Całkowitej przebudowie uległ jego dotychczasowy interfejs oraz kluczowe funkcjonalności.

Szczególny nacisk położono na ergonomię i szybkość działania serwisu. Zasadniczym celem przeprowadzonych zmian - jak informują przedstawiciele serwisu - było dostosowanie poczty do rosnących wymagań i potrzeb użytkowników.

Tomasz Jażdżyński - prezes zarządu Interia.pl

- Praca nad nowym serwisem pocztowym była jednym z naszych największych priorytetów przez ostatnich kilka miesięcy. Nowoczesna i funkcjonalna poczta stanowi wstęp do szeregu zmian związanych z gruntowną przebudową technologiczną portalu i kolejnych, dużych projektów, nad którymi pracujemy - mówi Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu Interia.pl.

Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie tzw. zakładek, podobnych do kart w przeglądarkach internetowych. Dzięki temu użytkownicy mogą pracować równocześnie nad kilkoma wiadomościami.

Całkowicie przebudowano kontakty, czyli książkę teleadresową, która dostępna jest zawsze na ekranie głównym poczty. Istnieje również opcja wygodnego sortowania adresów tak, by te używane najczęściej były zawsze widoczne w górnej części okienka.

Nowościami w serwisie jest możliwość dodania i wyświetlania awatarów (zdjęć lub dowolnej grafiki) przy wybranych kontaktach oraz zastosowanie techniki "Złap i upuść" (Drag & Drop), która umożliwia sprawne wykonywanie wybranych operacji za pomocą myszki - np. przenoszenia maila do folderu czy adresu do pola odbiorcy.

Nowe funkcjonalności poczty umożliwiają także zapisywanie wszystkich załączników (np. zdjęć) w jednym spakowanym pliku, co ułatwia proces dodawania ich do wiadomości e-mail. Istotne zmiany w serwisie pocztowym dotyczą nie tylko jego interfejsu i funkcjonalności. Całkowicie przebudowano także system rejestracji, logowania i pomocy.

Źródło: Interia.pl

Tagi: praca, system, serwis, pomoc, proces, prezes, portal, projekt, e-marketing, strategie
Źródło:
interaktywnie.com
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz